Rewelacja z Girony na celowniku potęg. Real Madryt może namieszać przy transferze

Cordon Press / Press Focus
Zawodnicy Girony budzą coraz większe zainteresowanie na rynku transferowym.
Girona jest rewelacją tego sezonu La Liga. Kataloński klub w niedzielę wygrał na wyjeździe z Barceloną 4:2 i umocnił się na czele tabeli La Liga. Ma teraz dwa punkty przewagi nad Realem Madryt.
Jednym z wyróżniających się graczy Girony jest lewy obrońca Miguel Gutierrez. 22-latek jest w klubie od lata ubiegłego roku. Trafił do niego właśnie z Realu.
"Królewscy" zachowali połowę praw do piłkarza. Mogą go też latem odkupić z Girony za 8 mln euro.
Kontrakt piłkarza z obecnym klubem obowiązuje do połowy 2027 roku. Jest w nim klauzula odstępnego, która wynosi 35 mln euro.
Niewykluczone, że w najbliższych miesiącach zostanie aktywowana, bo Gutierrez budzi spore zainteresowanie na rynku transferowym. Zdaniem Matteo Moretto postępy piłkarza śledzą Arsenal i Bayern Monachium.
W tym sezonie Gutierrez zagrał w siedemnastu meczach we wszystkich rozgrywkach. Strzelił w nich jednego gola i zanotował trzy asysty.
Marcin Karbowski11 Dec 2023 · 11:29