Bayern. Ribery wspiera Lewandowskiego ws. transferu. "Życzę mu, żeby to się spełniło"

Ribery wspiera Lewandowskiego ws. transferu. "Życzę mu, żeby to się spełniło"
Szymon Górski / Press Focus
Autor: Marcin Karbowski 24 maj 2022 | 07:05
Franck Ribery skomentował sytuację Roberta Lewandowskiego. - Doskonale go rozumiem! - podkreśla były zawodnik Bayernu.
Lewandowski nie kryje, że chce zmienić klub. Kapitan reprezentacji Polski poinformował, że nie przedłuży wygasającego w przyszłym roku kontraktu z Bayernem. Pini Zahavi, jego agent, stwierdził wręcz, że bawarski klub "jest już historią" dla 33-latka.
Dalsza część tekstu pod wideo
Sytuacja Lewandowskiego budzi zrozumiałe emocje. Ribery mocno wspiera swojego byłego kolegę z drużyny.
- Doskonale go rozumiem! Widocznie Robert doszedł do wniosku, że potrzebuje nowego wyzwania. I ja mu życzę, żeby to się spełniło. Z Bayernem wygrał wszystko, od ligi niemieckiej po Ligę Mistrzów. Jest w klubie od wielu lat. To całkowicie normalne, że uznał, iż czas na zmiany. Myślę, a w zasadzie wynika to z jego słów, że on już tego mocno potrzebuje. Proszę mnie dobrze zrozumieć: Bayern to wielki klub, jeden z największych na świecie, ale czasem człowiek po prostu chce i potrzebuje zmiany. Tak jest właśnie w przypadku Roberta - powiedział Ribery w rozmowie z portalem "WP Sportowe Fakty".
Bayern na razie zapewnia, że nie sprzeda Lewandowskiego. Ribery ma nadzieję, że klub nie będzie trzymał swojego gwiazdora na siłę.
- Piłkarz zmuszony do pozostania może być sfrustrowany i zły. Natomiast bardzo bym chciał, aby znalazło się rozwiązanie, które sprawi, że wszyscy będą zadowoleni. I Lewandowski, i Bayern - podkreśla Ribery.
- Lewandowski chce tej zmiany, szuka nowej iskry, potrzebuje nowego "challenge". Ta sytuacja nie jest łatwa. Oby znalazło się dobre rozwiązanie dla wszystkich. Jeżeli Robert odejdzie, to i tak nikt i nic nie wymaże tego, co zrobił dla Bayernu. Ale chciałbym też, aby odszedł stamtąd w dobrym stylu - podsumował Francuz.
Źródło: WP Sportowe Fakty