Robert Lewandowski z trzema bramkami przeciwko Borussii Dortmund. Tylko jedna została uznana! [WIDEO]

Screen z TV
Robert Lewandowski po raz siedemnasty w historii wpisał się na listę strzelców przeciwko Borussii Dortmund. Polak wykończył akcję zespołu na początku drugiej połowy. W pierwszej części gry jego trafienie nie zostało uznane ze względu na minimalnego spalonego.
W przeszłości Robert Lewandowski zdobywał sporo goli w barwach Borussii Dortmund, ale dla swojego byłego zespołu od dłuższego czasu jest po prostu bezlitosny. Teraz potwierdził to po raz kolejny.
Już w pierwszej minucie Polak stanął przed pierwszą okazją na gola. Wówczas uderzył jednak niecelnie. Skuteczniejszy był w 24. minucie, kiedy wykorzystał dogranie Serge'a Gnabry'ego.
To trafienie nie zostało jednak uznane. Analiza VAR wykazała, że "Lewy" znajdował się na minimalnym spalonym. Radość snajpera była więc przedwczesna.
Do przerwy na Signal Iduna Park było 1:1. Prowadzenie gospodarzom dał Marco Reus, a wyrównał David Alaba, gdy Bayern sprytnie rozegrał rzut wolny.
Początek drugiej połowy należał do Lewandowskiego. Polak trafił po raz siedemnasty przeciwko Borussii. Tym razem wszystko było już zgodnie z przepisami.
Z lewej strony w pole karne dośrodkował Lucas Hernandez, a napastnik Bayernu wyprzedził obrońcę i głową skierował piłkę do siatki. Było to jego 11. trafienie w tym sezonie Bundesligi.
W 80. minucie rezultat podwyższył Leroy Sane, który wykończył kontrę Bayernu. Przy tym trafieniu Lewandowski zaliczył asystę. Po chwili straty Borussii zmniejszył Haaland.
Rezultat 3:2 utrzymał się do samego końca. Już w doliczonym czasie gry Polak znów cieszył się z gola, ale po raz drugi trafienie anulowano ze względu na spalonego.
Maciej Pietrasik07 Nov 2020 · 19:49