Kapitalny jubileusz Roberta Lewandowskiego! Dublet w Klasyku Bundesligi i pobicie rekordu G. Mullera [WIDEO]

schwarzdigital / shutterstock
W meczu Bayernu z BVB byliśmy świadkami historycznego wydarzenia. Gola na 2:0 dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski, dla którego był to 200. gol w Bundeslidze.
W 17. minucie, przy stanie 1:0 dla Bayernu, błąd obrony i bramkarza wykorzystał Robert Lewandowski, który wpakował piłkę do bramki, dając tym samym Bawarczykom prowadzenie już 2:0.
To 200. gol Polaka w Bundeslidze. Tym samym stał się on pierwszym obcokrajowcem, który zdobył 200 goli w Bundeslidze.
Jednocześnie dzięki temu trafieniu Lewandowski przedłużył swoją serię meczów z golem przeciwko BVB do 5.
W 89. minucie Robert Lewandowski strzelił gola na 5:0 dla Bayernu. To jego 201. bramka w Bundeslidze. Dzięki temu trafieniu Polak wyprzedził legendarnego Gerda Mullera i stał się najlepszym strzelcem niemieckiego Klasyku w Bundeslidze.
Mateusz Jagniaciak06 Apr 2019 · 18:53
Źródło: własne/Twitter