Kolejny gol Roberta Lewandowskiego! Bayern pokonał Mainz na wyjeździe [WIDEO]

Ververidis Vasilis/Shutterstock
Bayern Monachium pokonał FSV Mainz 3:1 (3:1) w wyjazdowym meczu 20. kolejki Bundesligi. Wynik starcia otworzył Robert Lewandowski.
Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla ekipy gości. Już w 8. minucie Bawarczycy objęli prowadzenie.
Wszystko za sprawą trafienia Roberta Lewandowskiego. Polak świetnie odnalazł się w polu karnym gospodarzy i strzałem głową wykorzystał dobre dośrodkowanie Benjamina Pavarda. To 22. gol Polaka w bieżącym sezonie Bundesligi.
Kilka minut później goście podwyższyli prowadzenie. Do bramki FSV Mainz trafił Thomas Müller.
Później błysnął Thiago Alcantara. Hiszpan przedryblował kilku rywali i zdobył gola na 3:0.
Tuż przed przerwą padła bramka dająca gospodarzom nadzieję. Piłka - po uderzeniu Jeremiaha St. Sainte - odbiła się od głowy Leona Goretzki i minęła zaskoczonego Manuela Neuera.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Bayernu.