Robert Lewandowski zaczął od pudła sezonu, a później przeszedł do historii Bundesligi. Dziesiąty gol! [WIDEO]

Dziurek/Shutterstock
Robert Lewandowski strzelił gola dla Bayernu Monachium w meczu z Padeborn. Jego drużyna wygrała 3:2.
Bayern był zdecydowanym faworytem meczu z beniaminkiem Bundesligi. Lewandowski mógł wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie już po kilku minutach gry, ale... nie trafił do pustej bramki!
Ostatecznie goście strzelili pierwszego gola po kwadransie, gdy na listę strzelców wpisał się Serge Gnabry.
Kolejne gole padły w drugiej połowie. W 58. minucie prowadzenie Bayernu podwyższył Philippe Coutinho. Niedługo później chwilę radości mieli gospodarze. W 68. minucie kontaktową bramkę zdobył Kai Proger.
Lewandowski trafił do siatki w 79. minucie. Polak przerzucił piłkę nad bramkarzem rywali.
Dla Lewandowskiego to już dziesiąty gol w szóstej zaledwie kolejce Bundesligi. Polak tym samym ustanowił rekord ligi. Nikt wcześniej nie strzelił tylu goli w tak krótkim czasie od rozpoczęcia rozgrywek. Stał się też pierwszym piłkarzem Bayernu, który zdobywał bramki w pierwszych sześciu meczach sezonu.
W 84. minucie drugiego gola strzelili gospodarzy. Manuela Neuera pokonał Jamilu Collins.
Podopieczni Niko Kovaca po czwartym zwycięstwie w sezonie objęli samodzielne prowadzenie w tabeli. Beniaminek doznał natomiast trzeciej porażki z rzędu i zamyka klasyfikację.
Marcin Karbowski28 Sep 2019 · 17:16