Robert Lewandowski sportowcem roku w Polsce! Pokonał mistrzów olimpijskich

Poznaliśmy rozstrzygnięcia 87. plebiscytu "Przeglądu Sportowego" na Najlepszego Sportowca Polski. Wygrał go Robert Lewandowski.
Dla kapitana reprezentacji Polski to już trzecie zwycięstwo w prestiżowym plebiscycie. Poprzednio wygrywał go w 2015 i 2020 roku.
- W minionym roku często oglądałem, jak polscy sportowcy odnoszą sukcesy. Zawsze, gdy tak było, włączałem w szatni telewizor, by wszyscy to widzieli. Zawsze będę wspierał polskich sportowców za granicą i dobrze o nich mówił. Chciałbym podziękować wszystkim polskim kibicom, którzy są najlepsi na świecie i mnie wspierają - mówił Lewandowski po otrzymaniu nagrody.
Lewandowski wyprzedził plejadę znakomitych sportowców. Drugie miejsce zajęła Anita Włodarczyk, która w Tokio zdobyła trzeci z rzędu złoty medal olimpijski w rzucie młotem. Podium plebiscytu uzupełnił Bartosz Zmarzlik, indywidualny i drużynowy wicemistrz świata na żużlu.
Podczas Gali Mistrzów Sportu przyznano też inne nagrody. Trenerem Roku wybrano Aleksandra Matusińskiego - szkoleniowca kobiecej sztafety 4x400 m. Za Drużynę Roku uznano ZAKSĘ Kędzierzyn Koźlę, czyli zwycięzcę siatkarskiej Ligi Mistrzów. Laureatką nagrody "Sport Bez Barier" została Róża Kozakowska, złota medalistka igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Superczempiona za wybitne osiągnięcia otrzymał Piotr Małachowski, Imprezą Roku zostały Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, a wyróżnienie w kategorii "Sport i Biznes" otrzymali Robert Kubica i Daniel Obajtek, szef PKN Orlen.

Wyniki 87. plebiscytu "PS" na Najlepszego Sportowca Polski

1. Robert Lewandowski (piłka nożna)

2. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka, mistrzyni olimpijska z Tokio w rzucie młotem)

3. Bartosz Zmarzlik (żużel)

4. Dawid Tomala (lekkoatletyka, mistrz olimpijski z Tokio w chodzie)

5. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka, mistrz olimpijski z Tokio w rzucie młotem)

6. Maria Andrejczyk (lekkoatletyka, srebrna medalistka IO w Tokio w rzucie oszczepem)

7. Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik (lekkoatletyka, złoci medaliści IO w Tokio w mieszanej sztafecie 4x400 m)

8. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann (wioślarstwo, srebrne medalistki IO w Tokio)

9. Karolina Naja i Anna Puławska (kajakarstwo, srebrne medalistki IO w Tokio)

10. Tadeusz Michalik (zapasy, brązowy medalista IO w Tokio)
Marcin Karbowski08 Jan 2022 · 22:43
Źródło: własne, przegladsportowy.pl