Dwa gole Roberta Lewandowskiego! Polak daje Bayernowi zwycięstwo w doliczonym czasie gry! [WIDEO]

Rafał Rusek / Press Focus
Robert Lewandowski strzelił dwa gole dla Bayernu Monachium. Jego drużyna wygrała na wyjeździe z Bayerem Leverkusem 2:1.
Lewandowski w czwartek został ogłoszony Piłkarzem Roku w plebiscycie "FIFA The Best". Docenili to włodarze Bayeru Leverkusen, którzy przed meczem serdecznie pogratulowali Polakowi i Manuelowi Neuerowi - Bramkarzowi Roku według FIFA.
Uprzejmości ze strony gospodarzy skończyły się - przynajmniej na pewien czas - wraz z pierwszym gwizdkiem. Bayer objął prowadzenie już w 13. minucie. Po rozegraniu rzutu rożnego świetnym uderzeniem z woleja popisał się Patrik Schick.
Bayern miał spore problemy z energetycznie grającymi gospodarzami. Mistrzowie Niemiec wyrównali dopiero w końcówce pierwszej połowy. Z prawego skrzydła dośrodkował Mueller, w skutecznej interwencji przeszkodzili sobie Hradecky i Tah, a piłka spadła prosto na głowę Lewandowskiego. Polak bez problemu wbił ją do siatki. Był to pierwszy celny strzał gości!
W drugiej połowie oba zespoły starały się atakować, ale lepsze okazje mieli goście. W 67. minucie świetną okazję miał Bayern. Gnabry wpadł w pole karne, uderzył potężnie, ale Hredecky zdołał sparować piłkę na rzut rożny.
W 79. minucie z dystansu przymierzył Musiala. Do szczęścia zabrakło mu niewiele - piłka odbiła się od słupka.
W końcówce Bayern wykorzystał niefrasobliwe zachowanie Taha, który stracił piłkę przed swoim polem karnym. Gracze mistrzów Niemiec natychmiast dograli ją do Lewandowskiego, a ten strzałem z kilkunastu metrów trafił do siatki. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców gospodarzy.
Dla Lewandowskiego był to już siedemnasty gol w tym sezonie Bundesligi. 32-latek do uzbierania takiego dorobku potrzebował zaledwie dwunastu występów. W meczu z Bayerem wyróżnił się w jeszcze jednym aspekcie - piszemy o nim TUTAJ.
Marcin Karbowski19 Dec 2020 · 19:20