Robert Lewandowski uratował Bayern FC! Dwa gole Polaka, fatalny błąd Manuela Neuera [WIDEO]

Lewandowski uratował Bayern przed sensacyjnym remisem! Dwa gole Polaka, fatalny błąd Manuela Neuera [WIDEO]
Screen
Robert Lewandowski uratował Bayern Monachium przed sensacyjnym remisem z Paderborn. W końcówce spotkania Polak zdobył dwa gole. W pierwszej części gry fatalny błąd popełnił Manuel Neuer, który nie zdołał dojść do piłki poza polem karnym i praktycznie sprezentował gola rywalom. Ostatecznie mistrzowie Niemiec wygrali 3:2.
W meczu Bayernu Monachium z SC Paderborn faworyt mógł być tylko jeden - mistrz kraju i lider tabeli mierzył się bowiem z beniaminkiem i najsłabszą drużyną w stawce. "Die Roten" od początku zyskali przewagę, lecz nie naciskali na rywali tak mocno, jak można było się tego spodziewać.
Robert Lewandowski miał jednak dwie dobre okazje do zdobycia gola. W dziewiątej minucie Polak miał sporo miejsca po dośrodkowaniu Odriozoli, lecz uderzył głową obok słupka. Dziesięć minut Hiszpan znów dogrywał przed bramkę Paderborn, ale Lewandowski nie zdołał dojść do futbolówki i z bliska wpakować jej do siatki.
Bayern wyszedł na prowadzenie w 25. minucie. Do siatki trafił wówczas Serge Gnabry, kończąc w polu karnym zespołową akcję gospodarzy. W 44. minucie spotkania fatalny błąd popełnił jednak Manuel Neuer. Bramkarz mistrzów Niemiec wyszedł z bramki poza pole karne, ale ubiegł go Dennis Srbeny. Napastnik Paderborn zachował zimną krew, poczekał, aż w bramce położą się próbujący interweniować obrońcy i doprowadził do remisu.
Niewiele brakowało, aby jeszcze w doliczonym czasie gry pierwszej połowy padła kolejna bramka. Jeden z obrońców Paderborn omal nie pokonał własnego bramkarza, lecz Zingerle uratowała poprzeczka.
W drugiej połowie Lewandowski znów przez długi czas nie mógł znaleźć sposobu na Zingerle. Niedługo po przerwie Polak miał dwie znakomite szanse na zdobycie gola, ale za każdym razem górą był golkiper Paderborn.
Polski snajper dopiął wreszcie swego w 70. minucie. Serge Gnabry przejął piłkę na połowie rywali, popędził lewą stroną i dograł w pole karne, a Lewandowski kolejnej okazji już nie zmarnował, spokojnie trafiając do siatki.
Prowadzenie Bayernu trwało jednak zaledwie pięć minut. Neuer zdołał jeszcze wybronić uderzenie Dennisa Jastrzembskiego, lecz wobec dobitki Svena Michela golkiper był już bezradny.
Ostatecznie mistrzów Niemiec przed sensacyjną stratą punktów uratował nie kto inny, jak Robert Lewandowski. Nasz napastnik w 88. minucie wykorzystał kolejne dogranie Gnabry'egp z lewej strony boiska i pokonał Zingerle po raz drugi, dając Bayernowi zwycięstwo 3:2.