Robert Lewandowski wreszcie przełamał się w Hiszpanii! Polak trafił do siatki w szalonym meczu [WIDEO]

Robert Lewandowski długo czekał na przełamanie w sezonie 2023/2024. Polski napastnik trafił jednak do siatki w niedzielnym spotkaniu FC Barcelony z Vollarrealem. Polak dopełnił formalności po akcji Lamine'a Ymala.
Pierwsze oficjalne spotkania w nowych rozgrywkach nie były łatwe dla "Lewego". Polak nie zdołał wpisać się na listę strzelców w meczach z Getafe oraz z Cadizem - w tym drugim zaliczył jedynie asystę.
Mimo słabszej formy Lewandowskiego Xavi nie zamierzał rezygnować z jego usług. Snajper pojawił się w wyjściowej jedenastce także w niedzielnym starciu z Villarrealem.
"Lewy" w tym spotkaniu także nie zachwycił. W pierwszej połowie miał jedną okazję do zdobycia gola, lecz w dobrej sytuacji został zablokowany przez obrońców.
"Żółta Łódź Podwodna" postawiła mistrzom Hiszpanii bardzo trudne warunki. Marc-Andre ter Stegen musiał skapitulować aż trzykrotnie, a "Barca" w drugiej połowie odrabiała straty.
Najpierw do wyrównania doprowadził Ferran Torres, a później wreszcie przełamał się Lewandowski. Trzeba jednak przyznać, że Polak miał tym razem wyjątkowo łatwe zadanie.
W 71. minucie świetną akcję przeprowadził Lamine Yamal. Po strzale nastolatka i interwencji bramkarza piłka trafiła w słupek, a Lewandowski z bliska dopełnił formalności. Dzięki temu FC Barcelona wyszła na prowadzenie 4:3. Ten wynik utrzymał się do samego końca. Pełne podsumowanie przeczytacie TUTAJ.
Maciej Pietrasik27 Aug 2023 · 19:09