Dublet Roberta Lewandowskiego z Fortuną Duesseldorf! Bayern gromi, Polak strzela [WIDEO]

Robert Lewandowski przez długi czas nie mógł strzelić gola Fortunie Duesseldorf. Był to jeden z nielicznych zespołów w Niemczech, z którym Polak nigdy nie trafił do siatki. Przełamał się jednak w końcówce pierwszej połowy sobotniego starcia. Na początku drugiej części meczu dołożył kolejne trafienie.
W tym sezonie Robert Lewandowski strzelił już 29 goli w rozgrywkach Bundesligi. Polak dołożył dwie bramki w meczu z Fortuną Duesseldorf.
Na początku sezonu snajper Bayernu miał niezwykłą serię. Trafiał do siatki w każdym z pierwszych jedenastu spotkań w Bundeslidze. Passa została przerwana dopiero w starciu z dzisiejszym przeciwnikiem.
To bowiem rywal, który "Lewemu" wyjątkowo nie leży. Mimo że gracze z Duesseldorfu zazwyczaj plasują się w dolnych rejonach tabeli, to Polak nigdy nie strzelił gola w meczu z Fortuną - ani w barwach Borussii Dortmund, ani w Bayernie Monachium.
Już na początku meczu napastnik miał niezłą okazję, ale nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu. Jeden z jego kolegów i tak znajdował się jednak na spalonym. Później brylowali inni piłkarze "Die Roten" - po golu samobójczym oraz trafieniu Benjamina Pavarda gospodarze prowadzili 2:0.
W końcówce pierwszej połowy Polak podwyższył rezultat. Dostał podanie od Thomasa Muellera i ze spokojem trafił do siatki.
Druga część spotkania rozpoczęła się fenomenalnie dla Bayernu i jego najlepszego strzelca. "Lewy" wykorzystał podanie Serge'a Gnabry'ego i piętką pokonał bramkarza rywali.
Ostatecznie Bayern wygrał 5:0. Ostatniego gola zdobył Alphonso Davies.
Maciej Pietrasik30 May 2020 · 19:22