Robert Lewandowski z golem i asystą przeciwko FC Barcelonie! Polak znów trafił do siatki [WIDEO]

Screen z TV
Podobnie jak w niedawnym meczu z Chelsea, także przeciwko FC Barcelonie Robert Lewandowski błyskawicznie przyczynił się do gola dla Bayernu Monachium. Tym razem Polak odnalazł się w polu karnym w dwójkowej akcji z Thomasem Muellerem i asystował przy bramce Niemca. W drugiej połowie "Lewy" trafił do siatki dwukrotnie. Za pierwszym razem gol został anulowany ze względu na spalonego. Później wszystko przebiegło już zgodnie z przepisami.
Przed spotkaniem Bayernu z FC Barceloną nie brakowało opinii, że będzie to pojedynek Roberta Lewandowskiego z Leo Messim. Lepiej w to spotkanie wszedł Polak i ekipa mistrzów Niemiec.
Już w czwartej minucie podopieczni Hansiego Flicka wyszli bowiem na prowadzenie. Po raz kolejny zaowocowała współpraca dwójki zawodników, którzy wielokrotnie dawali Bayernowi ważne gole.
Mowa o Thomasie Muellerze oraz Robercie Lewandowskim. Mnóstwo miejsca na lewej stronie miał Ivan Perisić, dogrywając przed pole karne do doświadczonego Niemca.
Mueller zgrał piłkę do Polaka, a ten natychmiast oddał futbolówkę koledze, który pewnym strzałem pokonał Ter Stegena. Była to już piąta asysta "Lewego" w tej edycji Ligi Mistrzów.
Prowadzeniem Bayern nie nacieszył się długo. Już w 7. minucie było 1:1. Po niefortunnej interwencji do własnej bramki trafił David Alaba.
Mistrzowie Niemiec dość szybko odpowiedzieli rywalom, zdobywając kolejne gole. Najpierw Gnabry dograł do Perisicia, a Chorwat z ostrego kąta umieścił futbolówkę w siatce. W 27. minucie bramkarz Barcelony znów skapitulował. Tym razem na listę strzelców wpisał się Gnabry. Po czterech minutach kolejnego gola dołożył Mueller.
Polak w pierwszej połowie zmarnował dwie dobre okazje na pokonanie Ter Stegena. W drugiej części meczu wreszcie skutecznie wykończył akcję, ale podający do niego Mueller był na spalonym. W 82. minucie "Lewy" dopiął swego. Podwyższył wynik na 6:2, wykorzystując dogranie Coutinho. Wcześniej na listę strzelców wpisali się Suarez oraz Kimmich.
Ostatecznie Bayern wygrał aż 8:2. Do siatki trafił bowiem jeszcze dwukrotnie Coutinho.
Maciej Pietrasik14 Aug 2020 · 21:12