Kolejny dublet Roberta Lewandowskiego dla FC Barcelony! Polak zabawił się z rywalami na Camp Nou [WIDEO]

Screen z Twittera
Robert Lewandowski ustrzelił dublet w niedzielnym meczu FC Barcelony z Realem Valladolid. Polak otworzył rezultat w 24. minucie, a w drugiej części spotkania trafił do siatki po golu piętą.
34-latek w niedzielny wieczór z pewnością liczył na to, że po raz pierwszy będzie mógł cieszyć się z gola dla FC Barcelony w oficjalnym meczu na Camp Nou. Na tym obiekcie Polak trafiał wcześniej tylko w meczu o Puchar Gampera.
Lewandowski wyszedł rzecz jasna od pierwszej minuty na spotkanie z Realem Valladolid. Znakomitą okazję na gola miał już w 12. minucie spotkania. Wówczas był naprawdę bliski szczęścia.
Z prawej strony boiska świetne dośrodkowanie w pole karne posłał Raphinha. "Lewy" był pilnowany przez dwóch obrońców, ale i tak zdołał wywalczyć sobie miejsce do strzału.
Napastnik oddał uderzenie głową i pomylił się o centymetry. Piłka odbiła się od słupka, po czym trafiła w plecy bramkarza Realu, Jordiego Masipa. Lewandowski próbował dobitki z najbliższej odległości, ale nie trafił w futbolówkę.
To, co nie udało się wcześniej, wyszło graczom FC Barcelony w 24. minucie. Wówczas Raphinha po raz kolejny znakomicie dośrodkował w pole karne, szukając "Lewego".
Polski napastnik oddał strzał z powietrza, uprzedzając Masipa. Tym samym mógł świętować pierwszego gola na Camp Nou, jeśli chodzi o oficjalne występy w FC Barcelonie.
Jeszcze przed przerwą wynik na 2:0 podwyższył Pedri. W drugiej części spotkania znów błysnął Lewandowski, tym razem wykorzystując dogranie Ousmane Dembele.
Polak mimo obecności obrońcy zdecydował się na strzał piętą. Piłka prześlizgnęła się jeszcze po nodze obrońcy Realu Valladolid, po czym zatrzepotała w siatce.
Ostatecznie FC Barcelona wygrała z Realem Valladolid 4:0. Wynik ustalił Sergi Roberto. Pełną relację możecie przeczytać TUTAJ.
Maciej Pietrasik28 Aug 2022 · 20:02