Dwa gole Roberta Lewandowskiego w meczu z Salzburgiem. Wysokie zwycięstwo Bayernu [WIDEO]

Julian Finney - UEFA / Press Focus
Robert Lewandowski strzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie Ligi Mistrzów. Jego Bayern wygrał na wyjeździe z Salzburgiem aż 6:2.
Mecz zaczął się niespodziewanie, bo od gola dla Salzburga. Już w 4. minucie sytuację sam na sam z Neuerem wykorzystał Berisha.
Bayern ruszył do odrabiania strat i dopiął swego w 21. minucie. Thomas Mueller został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Lewandowski. Bramkarz Salzburga rzucił się w swój prawy róg, Lewandowski kopnął w drugą stronę.
Dla kapitana reprezentacji Polski to dopiero pierwszy gol w tym sezonie Ligi Mistrzów. Łącznie we wszystkich rozgrywkach zdobył dla Bayernu jedenaście bramek.
Lewandowski mógł strzelić drugiego gola dla Bayernu w 37. minucie. Po szybkiej akcji Bayernu otrzymał piłkę osiemnaście metrów przed bramką, zwiódł obrońcę, ale jego strzał lewą nogą poleciał nad poprzeczką.
Tuż przed przerwą Bayern objął prowadzenie. W pole karne wpadł Mueller, zagrał wzdłuż linii końcowej i nabił Kristensena, który głową wbił piłkę do swojej bramki.
W drugiej połowie goście mieli przewagę, ale byli nieskuteczni. Najbliżej zdobycia trzeciego gola dla mistrzów Niemiec był Coman, który trafił piłką w poprzeczkę. Niewykorzystane okazje zemściły się w 66. minucie, gdy gola dla Salzburga strzelił Okuguwa.
Bayern ponownie wyszedł na prowadzenie w 79. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkował Kimmich, a bierną postawę Kristensena wykorzystał Boateng, który głową wbił piłkę do siatki.
Kimmich miał też udział przy czwartym golu dla Bayernu. Niemiec przejął piłkę w środku pola, zagrał do Sane, który wbiegł w pole karne i technicznym uderzeniem lewą nogą podwyższył wynik.
Bayern szedł za ciosem i strzelał kolejne gole. Drugie trafienie uzyskał Lewandowski, który strzałem głową zamknął dośrodkowanie Martineza.
W doliczonym czasie gry do siatki trafił jeszcze Hernandez. Bayern po trzech meczach ma na koncie komplet punktów i imponujący bilans bramkowy - 12:3.
Marcin Karbowski03 Nov 2020 · 21:26