Robert Lewandowski z kolejnym golem! Bayern znów zgubił punkty w Bundeslidze [WIDEO]

Robert Lewandowski strzelił kolejnego gola w Bundeslidze. Jego Bayern zremisował na wyjeździe z Hoffenheim 1:1.
Jeszcze kilka dni temu Thomas Mueller musiał odpowiadać na pytania o kryzys formy strzeleckiej Lewandowskiego. Polak nie trafił do bramki w dwóch kolejnych meczach Bundesligi - z Eintrachtem i Bayerem Leverkusen.
Jeśli nawet można było mówić kryzysie, to nie ma już po nim śladu. 33-latek we wtorek strzelił trzy gole w meczu Bayernu z RB Salzburg w Lidze Mistrzów, w sobotę dołożył trafienie w Bundeslidze.
Zanim jednak Polak trafił do siatki, gola strzeliło Hoffenheim. W 32. minucie prowadzenie gospodarzom dał Baumgartner.
Lewandowski wyrównał w doliczonym czasie pierwszej połowy. W pole karne dośrodkował Kimmich, a Polak głową skierował piłkę do siatki. Wyrównał tym samym kolejny rekord Bundesligi. Piszemy o tym TUTAJ.
Dla kapitana reprezentanta Polski to już 29 trafienie w bieżącym sezonie ligi niemieckiej. Przeciwko Hoffenheim rozgrywał w niej 26 mecz.
Bayern w drugiej połowie miał wiele sytuacji do strzelenia drugiego gola. Najbliżej był Gnabry, który w sytuacji sam na sam trafił piłką w słupek. Dobre okazje marnowali też Sane, Musiala i Mueller.
Dla Bayernu to drugi z rzędu mecz bez zwycięstwa w lidze niemieckiej. Borussię Dortmund wyprzedza o dziesięć punktów, ale rozegrał od niej o dwa spotkania więcej.
Poniżej skrót meczu. Gol Lewandowskiego od 0:14.
Marcin Karbowski12 Mar 2022 · 16:24