Gol Roberta Lewandowskiego, porażka Bayernu Monachium. Popis Eintrachtu w pierwszej połowie [WIDEO]

Colin McPhedran/MB Media / Press Focus
Autor: Marcin Karbowski 20 lut 2021 | 16:49
Robert Lewandowski strzelił gola dla Bayernu Monachium w meczu z Eintrachtem Frankfurt. Jego drużyna przegrała 1:2.
Od początku meczu znacznie lepsze wrażenie sprawiał Eintracht, który objął prowadzenie już w 12. minucie. Younes i Kostić rozegrali piłkę na lewym skrzydle, Serb dograł przed bramkę do Kamady, a ten bez przyjęcia trafił do siatki.
Gospodarze poszli za ciosem i kontynuowali energiczne ataki. Już po chwili piłkę sprzed pustej bramki wybijał Boateng, a w następnej akcji Younes strzelał z... połowy boiska
Eintracht podwyższył prowadzenie w 31. minucie. Younes wszedł w pole karne, wykorzystał miejsce zostawione przez Suele i odpalił petardę w okienko bramki Neuera.
Bayern złapał kontakt z rywalem na początku drugiej połowy. Świetną akcję na prawej stronie przeprowadził Sane, który wymanewrował rywali i wyłożył piłkę. Lewandowskiemu. Polak z kilku metrów wbił ją do siatki. To jego 26. gol w tym sezonie Bundesligi.
Bayern do końca meczu miał dużą przewagę, ale nie potrafił doprowadzić do wyrównania. Bawarczykom brakowało i skuteczności, i lepszych wyborów. Okazji na dobicie gości w samej końcówce nie wykorzystał Kostić - jego mocny strzał odbił na rzut rożny Neuer.
Monachijczycy przeprowadzili szarżę w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Przed bramkę wrzucał Hernandez, lecz za wysoko dla Lewandowskiego. Jak grę Polaka oceniły media? Ich komentarze przytaczamy TUTAJ.
Bayern wciąż jest liderem Bundesligi. Eintracht zajmuje czwarte miejsce - różnica między oboma klubami wynosi siedem punktów.
2 - 1
20 lut 2021 | 15:30 (zakończony)

Przebieg meczu

74'
A. Barkok
82'
J. Musiala
L. Hernandez
90'
(L. Sane)
90'
1'

1510 PLN

Oferta powitalna 1200 1510 PLN złożona z aż trzech bonusów! 281 PLN zakład bez ryzyka, 29 PLN freebet i 1200 PLN od depozytu. Kod MEGABONUS

1600 PLN

Na start 1600 PLN: gra bez ryzyka do 600 zł, bonus od depozytu 1000 PLN. Kod MEGABONUS

584 PLN

Z kodem promocyjnym MECZYKI cashback 500 PLN + freebet 34 PLN za pierwszą wpłatę + bonus 50 PLN

Dyskusja 83

20 lut 2021 | 17:31
0
z taką grą Bayernu to Lewandowski nie zrobi rekordu. Tu trzeba strzelać po 2-3 gole już. LM w tym roku nie dla Bayernu. Manchester City by dzisiaj ich rozjechał jak walec.
20 lut 2021 | 17:52
0
City wszystkich rozjeżdża co roku jak walec aż przychodzi wiosna:)
20 lut 2021 | 18:42
0
no zobaczymy, na razie Bayern bez formy. A Lazio to też nie są pieski do bicia
20 lut 2021 | 18:44
0
Niby tak, ale trzeba przyznać że tym razem Guardiola ogarnoł obronę, niby ofensywnie w tym roku słabiej, ale jak widać ma tam kto strzelać. Myślę że City tym razem chyba wygra, ale czas pokaże LM bywa nieprzewidywalna.
20 lut 2021 | 20:23
0
Szansa jest jeszcze spora chociaż się oddala. 15 bramek w 12 meczach (14 do wyrównania rekordu) to nie jest coś czego Lewy nie jest w stanie zrobić, szczególnie że jeszcze im został mecz z Mainz, Freiburgiem i Augsburgiem gdzie spokojnie może nadgonić. Koln też w zasadzie niezbyt mocne w tym sezonie.
Chociaż ja niestety obstawiam że strzeli 35 max.
20 lut 2021 | 16:56
0
Sane rewelacja
20 lut 2021 | 17:50
0
Za jedną akcję chyba. W pierwszej połowie katastrofalny występ. Podania do nikogo i dryblingi z powietrzem. Druga połowa lepsza, ale też dużo złych dośrodkowań. Bayern kupił gościa na 15 bramek i 15 asyst w sezonie a na razie są tylko pojedyncze udane występy.
20 lut 2021 | 17:45
0
Bayern gra bez obrony. Ten sezon można potraktować jako sezon przejściowy. W LM może uda się przejść Lazio indywidualnościami ale potem będą nikłe szansę z City czy PSG.

To jest zupełnie inny Bayern niż w poprzednim sezonie. Brakuje Thiago, Gnabry gra piach, Alaba, Davies i Boateng cień formy z poprzedniego roku a Sule to parodysta. Może się uda zdobyć mistrzostwo ale ta drużyna potrzebuje gruntownej zmiany żeby wrócić na szczyt. Na pewno nie w tym sezonie.
20 lut 2021 | 17:53
0
A w innych zespołach rozumiem wszyscy są w formie?:)
20 lut 2021 | 18:08
0
Nie wiele zespołów z czołówki ma tak dramatyczną sytuacją kadrową jak Bayern. Kontuzje, koronawirus, a Ci co wrócili po kontuzjach nie potrafią się odnaleźć.
0
Problemem jest fakt że Bayern potrafi grać co pokazał w drugiej połowie, szkoda że ten kryzys przyszedł znowu w najważniejszym momencie sezonu ale z drugiej strony cały ten sezon jest przeciętny, boję się że obrona w przyszłym sezonie znowu się nie ogarnie i Upamecano może nie wystarczyć.
20 lut 2021 | 20:27
0
W zeszłym sezonie obrona też grała piach, nawet Barcelona jak już udało się jej wejść na połowę Bayernu to bez większych problemów przedzierała się przez obronę. Wcześniej narzucali bardzo wysoki pressing więc najczęściej akcje przeciwnika zatrzymywały się już na linii pomocy, teraz grają dużo wolniej to dochodzi do głosu ich największa bolączka.
21 lut 2021 | 10:38
0
tylko w zeszłym sezonie formę życia miał Alaba i Davies by świetny i defensywa nie grała źle, teraz jest fatalnie, a Alaba gra tragicznie.
20 lut 2021 | 19:39
Hahahaha, fanbojom liwerpulu, ktorzy prowadza ta strone puscily zwieracze. Juz nie ma artykulow w trakcie meczu jaki to liwerpul nie jest wspanialy albo jak sedziowie ich oszukali.
0
Hahahaha, fanbojom liwerpulu, ktorzy prowadza ta strone puscily zwieracze. Juz nie ma artykulow w trakcie meczu jaki to liwerpul nie jest wspanialy albo jak sedziowie ich nikczemnie oszukali.
20 lut 2021 | 17:30
0
Brawo Eintracht, passa podtrzymana! Piękna brameczka Younesa i europejskie puchary coraz bardziej realne
20 lut 2021 | 17:35