Gol Roberta Lewandowskiego, porażka Bayernu Monachium. Popis Eintrachtu w pierwszej połowie [WIDEO]

Colin McPhedran/MB Media / Press Focus
Robert Lewandowski strzelił gola dla Bayernu Monachium w meczu z Eintrachtem Frankfurt. Jego drużyna przegrała 1:2.
Od początku meczu znacznie lepsze wrażenie sprawiał Eintracht, który objął prowadzenie już w 12. minucie. Younes i Kostić rozegrali piłkę na lewym skrzydle, Serb dograł przed bramkę do Kamady, a ten bez przyjęcia trafił do siatki.
Gospodarze poszli za ciosem i kontynuowali energiczne ataki. Już po chwili piłkę sprzed pustej bramki wybijał Boateng, a w następnej akcji Younes strzelał z... połowy boiska
Eintracht podwyższył prowadzenie w 31. minucie. Younes wszedł w pole karne, wykorzystał miejsce zostawione przez Suele i odpalił petardę w okienko bramki Neuera.
Bayern złapał kontakt z rywalem na początku drugiej połowy. Świetną akcję na prawej stronie przeprowadził Sane, który wymanewrował rywali i wyłożył piłkę. Lewandowskiemu. Polak z kilku metrów wbił ją do siatki. To jego 26. gol w tym sezonie Bundesligi.
Bayern do końca meczu miał dużą przewagę, ale nie potrafił doprowadzić do wyrównania. Bawarczykom brakowało i skuteczności, i lepszych wyborów. Okazji na dobicie gości w samej końcówce nie wykorzystał Kostić - jego mocny strzał odbił na rzut rożny Neuer.
Monachijczycy przeprowadzili szarżę w ostatniej minucie doliczonego czasu gry. Przed bramkę wrzucał Hernandez, lecz za wysoko dla Lewandowskiego. Jak grę Polaka oceniły media? Ich komentarze przytaczamy TUTAJ.
Bayern wciąż jest liderem Bundesligi. Eintracht zajmuje czwarte miejsce - różnica między oboma klubami wynosi siedem punktów.
Marcin Karbowski20 Feb 2021 · 16:49