Robert Lewandowski z dubletem w Bundeslidze! Polak nie dał szans bramkarzowi Arminii Bielefeld [WIDEO]

Screen z TV
Robert Lewandowski od początku sezonu 2020/2021 strzela w Bundeslidze gola za golem. Po trzech meczach Polak miał na koncie pięć trafień. Teraz dołożył szóste oraz siódme w starciu z Arminią Bielefeld. W drugiej połowie "Lewy" zanotował również asystę. Mistrzowie Niemiec wygrali 4:1.
W ostatnich dwóch spotkaniach ligi niemieckiej Bayern nie zachwycił - przegrał 1:4 z Hoffenheim i po zaciętym starciu pokonał 4:3 Herthę Berlin.
W tym drugim meczu prawdziwy show dał Robert Lewandowski. Polak zdobył wszystkie cztery gole w starciu ze stołecznym zespołem, zapewniając monachijczykom trzy punkty.
Teraz napastnik wpisał się na listę strzelców również przeciwko beniaminkowi. Rezultat spotkania z Arminią Bielefeld otworzył w ósmej minucie Thomas Mueller.
"Lewy" podwyższył wynik na 2:0 w 25. minucie. Leon Goretzka opanował piłkę na lewej stronie boiska i dostrzegł niepilnowanego Polaka, który był na linii pola karnego.
Snajper przyjął sobie futbolówkę i oddał mocny strzał, nie dając większych szans bramkarzowi rywali. Było to jego szóste trafienie w rozgrywkach, dzięki czemu zrównał się w klasyfikacji najlepszych strzelców z Andreją Kramariciem.
Wcale nie był to koniec popisów Polaka w pierwszej połowie. Niedługo po tym trafieniu miał kolejną szansę, lecz jego uderzenie dobrze obronił bramkarz.
Już w doliczonym czasie gry Lewandowski trafił po raz kolejny. Tym razem miał trochę szczęścia, bo futbolówka po jego uderzeniu odbiła się od jednego z obrońców i zmyliła bramkarza. Dzięki temu napastnik Bayernu jest już na szczycie najlepszych strzelców ligi.
Polak miał kolejną szansę na gola w 49. minucie po fatalnym błędzie bramkarza, lecz tym razem trafił tylko w poprzeczkę. Po chwili się zrehabilitował, asystując przy trafieniu Thomasa Muellera.
Goście zdołali jeszcze zdobyć gola kontaktowego. Na więcej nie było ich już jednak stać, a Bayern wygrał 4:1.
Maciej Pietrasik17 Oct 2020 · 19:08