Robert Lewandowski zareagował na krzywdzącą decyzję sędziego. Wymowne zachowanie napastnika FC Barcelony

Robert Lewandowski zareagował na krzywdzącą decyzję sędziego. Wymowne zachowanie napastnika Barcelony
Bagu Blanco/Pressfocus
FC Barcelona w kontrowersyjnych okolicznościach zgubiła punkty z Rayo Vallecano. Robert Lewandowski postanowił zareagować na wydarzenia z meczu zakończonego wynikiem 1:1.
Sobotnie spotkanie na Estadio de Vallecas nie ułożyło się po myśli mistrzów Hiszpanii. Wynik tego starcia otworzył Unai Lopez, a po przerwie "Barca" zdołała zapewnić sobie tylko jeden punkt.
Po ostatnim gwizdku wiele mówiło się o pracy sędziego Jose Munuery Montero. Wydaje się, że mógł on odgwizdać rzut karny dla FC Barcelony.
W drugiej połowie Florian Lejeune powalił Roberta Lewandowskiego w polu karnym, chociaż obaj nawet nie walczyli w tej akcji o piłkę. Stoper Rayo zastosował chwyt rodem ze sztuk walki. Arbiter nie podyktował jedenastki dla "Blaugrany", ani nie skorzystał z pomocy systemu VAR.
Lewandowski postanowił zareagować na sytuację z meczu przeciwko Rayo. Napastnik udostępnił w mediach społecznościowych wpis z filmikiem, na którym widać moment, gdy był wyraźnie faulowany przez rywala.
Barcelona zajmuje obecnie czwarte miejsce w ligowej tabeli. W następnej kolejce podopieczni Xaviego zmierzą się z Atletico Madryt.
W tym sezonie Lewandowski wystąpił w 15 spotkaniach Katalończyków. Zanotował w nich osiem bramek i cztery asysty.
Adam Kłos26 Nov 2023 · 06:47
Źródło: Twitter