Bayern Monachium z Pucharem Niemiec! Dwa gole Lewandowskiego, jeden po fatalnym błędzie bramkarza! [WIDEO]

Twitter
Bayern Monachium pokonał Bayer Leverkusen 4:2 w finałowym meczu Pucharu Niemiec. Dwa ostatnie gole dla “Die Roten” zdobył Robert Lewandowski.
Monachijczyków już w 16. minucie na prowadzenie wyprowadził David Alaba. Austriak fantastycznie przymierzył z rzutu wolnego.
Dziewięć minut później Bayern prowadził już 2:0. Tym razem świetne podanie Joshuy Kimmicha strzałem w długi róg wykończył Serge Gnabry.
Robert Lewandowski na swoje trafienie musiał poczekać do 59. minuty. Polak zdecydował się na mocny strzał z dystansu, błąd popełnił jeszcze bramkarz Bayeru i futbolówka trafiła do siatki. Co ciekawe, asystę przy tym golu zanotował Manuel Neuer!
Chwilę później straty zmniejszył Sven Bender, trafiając na 1:3. Kolejne słowo należało jednak do Bayernu. W doliczonym czasie gry lewym skrzydłem popędził Ivan Perisić, wycofał do Lewandowskiego, a Polak fantastyczną podcinką podwyższył wynik meczu na 4:1.
W ostatniej akcji spotkania drugiego gola dla "Aptekarzy" zdobył jeszcze Kai Havertz, skutecznie wykonując rzut karny.
Bayern Monachium do mistrzostwa Niemiec dołożył więc wygraną w krajowym pucharze.
Adam Nowacki04 Jul 2020 · 21:31
Źródło: własne / Twitter