Co za powrót Juventusu w meczu z Chievo! Debiut Ronaldo, trafienie Stępińskiego! [VIDEO]

Screen z youtube.com
Juventus Turyn wygrał na wyjeździe z Chievo Werona 2:3 (1:1) w meczu rozpoczynającym nowy sezon Serie A.
Dziś w ekipie z Turynu w oficjalnym meczu zadebiutował Cristiano Ronaldo, a w bramce "Starej Damy" cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny. W drużynie Chievo Werona w pierwszym składzie znalazł się Mariusz Stępiński, który grał do 66. minuty, zaś na ławce rezerwowych całe spotkanie spędził Paweł Jaroszyński.
Wynik spotkania otworzył Sami Khedira, który z pierwszej piłki uderzył w zamieszaniu podbramkowym.
W 38. minucie Mariusz Stępiński doprowadził do wyrównania. Polski napastnik uderzył głową i nie dał szans Szczęsnemu. Świetną piłkę w pole karne w tej sytuacji posłał Giaccherini.
W 56. minucie Giaccherini pewnie wykorzystał rzut karny i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.
W drugiej połowie dwukrotnie na listę strzelców mógł wpisać się Ronaldo, ale w obu sytuacjach fenomenalnie interweniowała defensywa gospodarzy. Juventus coraz groźniej atakował i dopiął swego, gdy piłkę do własnej bramki skierował Bani.
W samej końcówce Mandzukić trafił do siatki, ale sędzia nie uznał gola, bo chwilę wcześniej Ronaldo zagrał piłkę ręką i faulował bramkarza rywali. Losy konfrontacji rozstrzygnął dopiero w doliczonym czasie gry Federico Bernardeschi, który w polu karnym wykończył świetne zagranie od Aleksa Sandro.
Daniel Makarewicz18 Aug 2018 · 17:22
Źródło: własne/twitter