Ronaldo idzie na króla strzelców! Gol napastnika dał zwycięstwo, ale Portugalczycy mieli mnóstwo szczęścia w meczu z Marokiem! [VIDEO]

kivnl / shutterstock.com
Reprezentacja Portugalii wygrała z Maroko 1:0 w swoim drugim meczu mistrzostw świata w Rosji.
Portugalczycy strzelanie zaczęli już w czwartej minucie. Swoją czwartą bramkę na mundialu zdobył Cristiano Ronaldo. Napastnik zgubił obrońce w polu karnym i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył bramkę po uderzeniu głową.
To był 85 gol Ronaldo w barwach Portugalii. 33-letni napastnik wyprzedził Ferenca Puskasa (84 gole dla Węgier) i stał się tym samym najlepszym europejskim strzelcem w historii futbolu. Do liderującego na świecie Irańczyka Ali Daei (109 trafień) brakuje mu jednak sporo .
Pomimo szybkiego prowadzenia Portugalii, w kolejnych minutach to Marokańczycy stworzyli sobie o wiele więcej świetnych okazji do tego, by wyrównać - próby Benatii, Belhandy czy Ziyecha. Byli jednak bardzo nieskuteczni, marnując szansę za szansą. Nie zobaczyliśmy zatem więcej bramek i Portugalia pokonała ostatecznie zawodników Renarda 1:0.