Ronaldo nadal bez gola w Juventusie. Jak on tego nie strzelił?! [VIDEO]

bestino / shutterstock.com
Juventus Turyn wygrał u siebie z Lazio Rzym 2:0 w pierwszym sobotnim meczu drugiej kolejki włoskiej Serie A. W bramce gospodarzy wystąpił Wojciech Szczęsny.
Spotkanie było pierwszym oficjalnym przed własną publicznością w barwach "Bianconerich" dla Cristiano Ronaldo. Portugalczyk był bliski otwarcia wyniku, ale po jego strąceniu piłki głową znakomicie interweniował Thomas Strakosha.
Golkiper "Biancocelestich" był już bez szans w 30. minucie. Kapitalny strzał z powietrza zza pola karnego oddał Miralem Pjanić, po którym futbolówka wpadła do bramki tuż przy słupku. Później wykazał się Wojciech Szczęsny. Bramkarz "Starej Damy" świetnie wybiegł poza pole karne i uprzedził jednego z rywali.
W drugiej połowie było momentami sporo niedokładności z obu stron. Bliski gola był "CR7". Golkiper Lazio świetnie interweniował po uderzeniu Portugalczyka, po którym piłka zmierzała pod poprzeczkę. Na kwadrans przed końcem na 2:0 trafił Mario Mandzukić. Po dośrodkowaniu z prawej strony Strakosha sparował piłkę, ta odbiła się od pięty Ronaldo, co pozwoliło Chorwatowi pewnie trafić z powietrza do bramki.
Juve jest liderem tabeli z kompletem sześciu punktów. W następnej kolejce zagra na wyjeździe z Parmą Calcio 1913. Natomiast dla drużyny ze stolicy doznała drugiej porażki i jest przedostatnia. Kolejnym rywalem podopiecznych Simone Inzaghiego będzie Frosinone Calcio.
Kamil Kaczmarek25 Aug 2018 · 20:02