Rosenborg - RB Lipsk: Zwycięstwo gości. Składy, wynik meczu i bramki

Zwycięstwa drużyn z Lipska i Salzburga
dierotenbullen.com
W drugiej kolejce grupy B Ligi Europy RB Lipsk wygrał na wyjeździe z Rosenborgiem 3:1, a Red Bull Salzburg pokonał u siebie Celtic FC 3:1.
Na Lerkendal Stadion w Trondheim piłkarze RB Lipsk prowadzenie objęli w 12. minucie po golu Jeana-Kevina Augustina. Kolejne bramki goście zdobyli już po przerwie.
Najpierw do siatki trafił Ibrahima Konate, a na 3:0 podwyższył Matheus Cunha.

Zawodników Rosenborga stać było tylko na honorowe trafienie autorstwa Issama Jebaliego.
W Salzburgu już od 2. minuty prowadził Celtic FC po bramce Odsonne'a Edouarda. Gospodarze losy meczu odwrócili po przerwie.
W 55. minucie wyrównał Munas Dabbur. Po sześciu minutach Red Bull Salzburg już prowadził 2:1, a na listę strzelców wpisał się Takumi Minamino.
Szkocki zespół od 72. minuty miał utrudnione zadanie, by odrobić straty. Czerwoną kartkę otrzymał James Forrest. Gospodarze grę w przewadze wykorzystali chwilę później po tym jak rzut karny na gola zamienił Dabbur, ustalając rezultat na 3:1.
W tabeli z kompletem punktów prowadzi Red Bull Salzburg. Kolejne miejsca zajmują z dorobkiem trzech punktów RB Lipsk i Celtic FC. Czwarty jest Rosenborg.