Ruch Chorzów wraca do Fortuna 1 Ligi! Fatalne błędy pogrążyły Motor Lublin [WIDEO]

Marcin Bulanda / PressFocus
Ruch Chorzów w przyszłym sezonie zagra na zapleczu Ekstraklasy. W finale baraży o awans do Fortuna 1 Ligi zespół ze Śląska pokonał 4:0 Motor Lublin. Gospodarze korzystali z fatalnych błędów rywali.
Od pierwszych minut w Chorzowie wiele się działo. Niewiele brakowało, aby to Motor szybko wyszedł na prowadzenie. Bliski gola samobójczego był Kasolik.
Po chwili to Ruch wyszedł na prowadzenie. Ręką we własnym polu karnym zagrał Tomasz Kołbon. "Jedenastkę" na gola pewnie zamienił Michał Mokrzycki.
Niewiele brakowało, aby już po dziewięciu minutach było 2:0. Fatalną stratę przed własnym polem karnym zaliczył Król, lecz Szczepan nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem.
W 26. minucie napastnik Ruchu był już skuteczniejszy. Znów dostał prezent - Zbiciak za lekko podawał do własnego bramkarza, a Szczepan dopełnił formalności.
Motor jeszcze przed przerwą mógł zdobyć bramkę kontaktową, lecz skuteczności zabrakło Firlejowi. Na początku drugiej połowy zawiódł natomiast Król, który nie wykorzystał rzutu karnego, trafiając w słupek.
To ostatecznie pogrążyło gości, którzy w końcówce byli już jedynie tłem dla rywali. Błyszczał Łukasz Janoszka, który najpierw trafił w poprzeczkę po ładnym strzale, ale później asystował przy drugim golu Szczepana.
Ten ostatni w końcówce skompletował jeszcze hat-tricka, ostatecznie pieczętując awans Ruchu do Fortuna 1 Ligi. Po raz ostatni na tym poziomie rozgrywkowym śląski klub występował w sezonie 2017/2018.
Maciej Pietrasik29 May 2022 · 18:49