PŚ w Planicy: Ryoyu Kobayashi skoczył ponad ćwierć kilometra, bijąc rekord skoczni! Piotr Żyła znowu zachwycił

Ryoyu Kobayashi wygrał ostatni konkurs tego sezonu! Żyła najlepszy z Polaków
Shutterstock
Ryoyu Kobayashi wygrał ostatni konkurs tego sezonu. Zdobywca kryształowej kuli nie dał rywalom szans skacząc w pierwszej serii 252 metry. Żaden z Polaków na uplasował się na podium.
JAK ON TO ZROBIŁ?!?! TAK PEWNIE NA DWIE NOGI, TYLKO LEKKO MU SIĘ ZAŁAMAŁY! Ryoyu był i jest niesamowity w tym sezonie. A czy będzie w następnych? #skijumpingfamily

Win w Planica 7 będzie raczej miał. pic.twitter.com/B4M7gkB0lg
— Rafał Ś. ???? (@rafal016) 24 marca 2019
Dawid Kubacki skoczył 229,5 metra i był zadowolony ze swojego skoku, ponieważ zaprezentował się lepiej niż Robert Johansson, z którym rywalizuje o 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. Kubacki po pierwszej serii jest na 8. miejscu.
Kamil Stoch w pierwszej serii oddał dość spokojny lot o odległości 222 metrów i zajmuje 15. lokatę po pierwszej serii.
Jakub Wolny w pierwszej serii skoczył 223 metry i zebrał dobre noty od sędziów. Polak osiągnął taki sam wynik, co Junshiro Kobayashi. Obaj zawodnicy zajęli 12. miejsce.
Tak prezentowała się klasyfikacja po pierwszej serii:
W drugiej serii Kamil Stoch skoczył 220 metrów. W taki sposób polski mistrz olimpijski pożegnał się z tym sezonem. Zajął 11. miejsce.
Jakub Wolny chwilę później skoczył o metr bliżej od Kamila Stocha i, na ten moment, zajmował 2. pozycję. Konkurs w Planicy zakończył na miejscu 12.
Bardzo dobry lot w drugiej serii oddał również Dawid Kubacki. Mistrz Świata osiągnął 234 m. i wygrał walkę z Robertem Johanssonem o 5. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
Piotr Żyła na swój skok musiał chwilę poczekać. Ostatni z polskich zawodników zobaczył czerwone światło, ponieważ wiatr zbyt mocno wiał mu pod narty.
Ta próba Żyle nie udała się tak, jak byśmy tego chcieli. Polak skoczył 222 metry ku uciesze Markusa Eisenbichlera, który dzięki temu wskoczył na podium.