Sampdoria pokonała Juventus 3:2 po emocjonującej końcówce! Grali Szczęsny, Bereszyński i Linetty [VIDEO]

Sampdoria pokonała Juventus 3:2 w meczu 13. kolejki Serie A. W spotkaniu zagrali Bartosz Bereszyński, Karol Linetty oraz Wojciech Szczęsny.
Od pierwszej minuty w barwach gości wystąpił Bartosz Bereszyński. W 28. minucie kontuzjowanego Dennisa Praeta zmienił Karol Linetty i mieliśmy już trzech Polaków na boisku. Całe spotkanie z ławki obejrzał Dawid Kownacki.
Strzelanie rozpoczęło się dopiero po przerwie. Kolumbijski napastnik, Duvan Zapata, w 52. minucie strzałem głową pokonał polskiego Wojciecha Szczęsnego.
Drugą bramkę w 71. minucie zdobył Lucas Torreira, który otrzymał podanie od Gastona Ramireza i umieścił piłkę w siatce uderzeniem z linii pola karnego. W 79. minucie trafienie na rzecz ekipy gospodarzy zanotował Gianmarco Ferrari. 25-letni obrońca wykorzystał dośrodkowanie Fabio Quagliarelli i nie dał szans na obronę polskiemu golkiperowi. Wydawało się wtedy, że jest już po meczu, ale Juventus rzucił się do odrabiania strat.
W doliczonym czasie gry Juventus strzelił dwie bramki. Najpierw Higuain zamienił jedenastkę na bramkę, a chwilę później Dybala strzelił kontaktową bramkę.
Podopieczni Massimiliano Allegriego zanotowali drugą porażkę w sezonie i obecnie z dorobkiem 31 punktów zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli. Dla ekipy z Genui było to z kolei ósme zwycięstwo w trwających rozgrywkach, a 26 zebranych dotąd "oczek" daje jej szóstą lokatę.