Sampdoria wygrała w derbach, grali Karol Linetty i Bartosz Bereszyński

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Sampdoria Genua pokonała Genoa CFC 2:0 (1:0) w niedzielnym meczu 32. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Comunale Luigi Ferraris w składzie nominalnych gospodarzy wystąpił Karol Linetty. Pomocnika reprezentacji Polski, który kwadrans przed przerwą ujrzał żółtą kartkę, zastąpił trzynaście minut po zmianie stron Czech Jakub Jankto.
"Blucerchiati" objęli prowadzenie już po trzech minutach, kiedy to z bliska skierował piłkę do siatki Gregoire Defrel. Francuzowi zagrywał precyzyjnie Fabio Quagliarella, który osiem minut po zmianie stron podwyższył z rzutu karnego.
Siedem minut przed końcem na murawie pojawił się jeszcze Bartosz Bereszyński, zmieniając Jacopo Salę.
"Rossoblu" doznali w ten sposób czternastej porażki w sezonie i pozostali na piętnastej lokacie w tabeli. Lokalni rywale ze stolicy Ligurii, po czternastym zwycięstwie w bieżących rozgrywkach, umocnili się natomiast na dziewiątym miejscu w klasyfikacji.
Jakub Kreśliński14 Apr 2019 · 17:04