Scott McTominay uratował zwycięstwo Manchesterowi United! Decydujący gol pomocnika [WIDEO]

Manchester United wywiózł komplet punktów z Villa Park. Ekipa prowadzona przez Erika ten Haga pokonała Aston Villę 2:1.
Wydawało się, że Manchester będzie mógł stworzyć zagrożenie w 6. minucie. Bruno Fernandes uruchomił podaniem Rasmusa Hojlunda, ale sędzia przerwał akcję, ponieważ Duńczyk był na spalonym.
Rasmus Hojlund w meczu Manchester United - Wolverhampton
Richard Callis / pressfocus
Po kwadransie Alejandro Garnacho przyjął piłkę tuż przed polem karnym gospodarzy. Następnie Argentyńczyk oddał niecelny strzał.
Wynik meczu otworzył niezawodny Rasmus Hojlund. Po centrze z rzutu rożnego Harry Maguire zgrał piłkę do Duńczyka, który z bliskiej odległości pokonał Emiliano Martineza. Snajper Manchesteru United trafił do siatki w piątym meczu ligowym z rzędu.
Aston Villa mogła błyskawicznie doprowadzić do remisu. John McGinn przegrał jednak pojedynek z Andre Onaną. Ollie Watkins również nie zdołał pokonać Kameruńczyka.
"The Villans" przejęli inicjatywę i kreowali kolejne groźne sytuacje. Jacob Ramsey nie wykorzystał jednej z nich, uderzając obok słupka. W 36. minucie Ramsey oddał kolejny strzał, tym razem pomocnik został zablokowany.
Pod koniec pierwszej połowy Casemiro został ukarany żółtą kartką. Sędzia uznał, że Brazylijczyk sfaulował Matty'ego Casha, chociaż pomocnik nie zgadzał się z tą decyzją i utrzymywał, że Polak symulował.
W 45. minucie Onana złapał piłkę po kolejnej próbie McGinna. Do przerwy Manchester prowadził 1:0.
Na początku drugiej połowy znów zaatakowała Aston Villa. W 48. minucie Onana obronił jeszcze jedno uderzenie Watkinsa.
Manchester również próbował zagrozić bramce Emiliano Martineza. W jednej z akcji Diego Carlos wyręczył Argentyńczyka, blokując piłkę.
W 68. minucie Aston Villa dopięła swego. Leon Bailey posłał płaskie podanie przed bramkę Onany, a akcję sfinalizował Douglas Luiz.
W 77. minucie Luiz mógł skompletować dublet. Brazylijczyka powstrzymał jednak golkiper Manchesteru.
W 86. minucie Scott McTominay strzelił gola na wagę zwycięstwa. Szkot wykorzystał idealną centrę Diogo Dalota.
Scott McTominay po golu w meczu Manchester United - Aston Villa
Manchester wygrał 2:1 i zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli. Aston Villa jest piąta.
Adam Kłos11 Feb · 19:32