Świetny mecz Sebastiana Walukiewicza z AS Romą. Polak wpisał się na listę strzelców [WIDEO]

Sobota była znakomitym dniem, jeśli chodzi o gole Polaków na europejskich boiskach. W świetny trend wpisał się Sebastian Walukiewicz. Polak trafił do siatki w sparingu Cagliari z AS Romą. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2.
W sezonie 2019/2020 Sebastian Walukiewicz długo przebijał się do składu Cagliari. Wiosną Polak zdobywał jednak coraz większe zaufanie szkoleniowca i w rundzie rewanżowej często pojawiał się na boisku.
Teraz młodego zawodnika czeka trudna walka o miejsce w pierwszej jedenastce. Według medialnych doniesień jego zespół zamierza bowiem sprowadzić dwóch klasowych stoperów.
Na razie do transferów jednak nie doszło, a Polak zagrał w sparingowym meczu z AS Romą. Pierwsza kolejka Serie A została zaplanowana na przyszły weekend.
W 40. minucie Walukiewicz wpisał się na listę strzelców. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego dobrze powalczył o futbolówkę z dwoma obrońcami i uderzył głową, podwyższając prowadzenie Cagliari na 2:0. Wcześniej trafił Marko Rog.
Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2. W drugiej połowie odpowiedzieli bowiem Cengiz Under oraz Henrich Mchitarjan. Walukiewicz opuścił boisko w 69. minucie. Z pewnością może być zadowolony ze swojego występu.
- Bardzo dobrze wygląda dziś polski obrońca. Kilka dobrych interwencji w defensywie, kilka dobrych prób rozegrania od tylu i do tego bramka - ocenił Piotr Dumanowski z "Eleven Sports".
Maciej Pietrasik12 Sep 2020 · 21:48