Sensacja! Arsenal odpada z Pucharu Anglii! Kuriozalny rzut karny! [VIDEO]

CosminIftode/Shutterstock
Arsenal FC przegrał na wyjeździe z Nottingham Forest FC 2:4 (1:2) w meczu 1/32 finału Pucharu Anglii i tym samym pożegnał się z tegoroczną edycją rozgrywek.
Na City Ground gospodarze objęli prowadzenie już w 20. minucie, kiedy to Eric Lichaj oddał potężny strzał, którego nie miał szans obronić David Ospina. Goście po trzech minutach zdołali jednak doprowadzić do wyrównania za sprawą trafienia Pera Mertesackera.
Jeszcze przed przerwą londyńczycy stracili gola, a na listę strzelców w 43. minucie wpisał się po raz drugi w tym starciu Eric Lichaj.
Po zmianie stron do głosu pierwsi doszli gospodarze. W 63. minucie sędzia po faulu Roba Holdinga odgwizdał rzut karny, którego na gola zamienił Ben Brereton. W 79. minucie goście zdobyli natomiast bramkę kontaktową po tym, jak błąd Jordana Smitha skutecznie wykorzystał Danny Welbeck i pokonał golkipera rywali.
Zwycięstwo Nottingham Forest przypieczętował ostatecznie Kieran Dowell, który wpakował futbolówkę do siatki uderzeniem z rzutu karnego. Ta sytuacja wzbudziła mnóstwo kontrowersji. Jak pokazały powtórki, zawodnik gospodarzy przy uderzeniu dwa razy dotknął piłki, jednak sędzia tego nie dostrzegł i uznał gola.

Tym samym "Kanonierzy" stracili szansę na obronę tytułu, który wywalczyli w ubiegłym roku, pokonując w finale Chelsea FC 2:1.