Sensacja na młodzieżowym mundialu! Faworyt odpadł już w fazie grupowej

charnsitr / shutterstock.com
Republika Południowej Afryki zremisowała z Portugalią 1:1 (0:1), a Korea Południowa wygrała z Argentyną 2:1 (1:0) w meczach trzeciej kolejki grupy F piłkarskich mistrzostw świata do lat 20. W 1/8 finału zagrają reprezentacje z Ameryki Południowej i Azji, natomiast w turnieju odpadli niespodziewanie Portugalczycy.
W Bielsku-Białej faworyzowana Portugalia zaczęła zgodnie z planem i w 19. minucie objęła prowadzenie po bramce Rafaela Leao. 19-letni napastnik wykorzystał sytuację sam na sam.
Na początku drugiej połowie piłkarze z Republiki Południowej Afryki strzelili gola na 1:1. Rzut karny wykorzystał James Monyane.
W 59. minucie Portugalczycy mieli szansę na odpowiedź, ale Jota nie wykorzystał rzutu karnego. Jego strzał obronił Khulekani Kubheka.
Przez kolejne pół godziny Portugalczycy dominowali, atakowali, ale nie potrafili strzelić decydującego gola. Remis z RPA oznacza, że podopieczni Heliso Sousy zakończyli rywalizację w grupie F na trzecim miejscu z dorobkiem 4 punktów.
Portugalia w klasyfikacji drużyn z trzecich pozycji zajęła piąte miejsce co oznacza, że nie zagrają w 1/8 finału. Z ich nieszczęścia cieszą się Panamczycy.
W Tychach Korea Południowa pokonała pewną już wcześniej awansu Argentynę 2:1. Pierwszego gola strzelił Se-Hun Oh, który trafił głową z kilku metrów.
Gola na 2:0 strzelił Cho Young-Wook w 58. minucie, uderzeniem z pierwszej piłki.
"Albicelestes" jedyną bramkę zdobyli pod koniec spotkania. Cristian Ferreira oddał bardzo mocny strzał z dystansu i zaskoczył koreańskiego golkipera.
Koreańczycy i Argentyńczycy zakończyli fazę grupową z dorobkiem 6 punktów. Zespół z Ameryki Południowej zajął pierwsze miejsce, a Azjaci drugie. Oba zespoły zagrają w 1/8 finału.