Sensacja! Naomi Osaka mistrzynią US Open. Wielka awantura Sereny Williams [VIDEO]

lev radin / shutterstock.com
Japonka Naomi Osaka wygrała w dwóch setach 6:2, 6:3 z faworyzowaną zwyciężczynią 22 turniejów wielkoszlemowych, Sereną Williams.
Rozstawiona z numerem 20. Osaka zaprezentowała tenis na wysokim poziomie, przewyższając Amerykankę praktycznie w każdym elemencie gry. Smak zwycięstwa z pewnością popsuła jej sytuacja, która miała miejsce w drugim secie, a która podburzyła amerykańską publiczność, okazującą swoje niezadowolenie gwizdami i buczeniem nawet podczas ceremonii wręczania pucharu.
Serena Williams najpierw została ukarana ostrzeżeniem za nieuprawniony kontakt z trenerem. Następnie, po przegraniu gema, przy stanie 3:1 w drugim secie, z wściekłością rzuciła rakietą o ziemię, za co otrzymała kolejne ostrzeżenie. Drugie ostrzeżenie oznaczało automatyczne odebranie Amerykance punktu w kolejnym gemie, co oczywiście nie mogło się jej spodobać. Williams rozpętała istną awanturę na korcie, wykłócając się z sędzią w szczególności o ostrzeżenie za 'coaching'. To jednak przyniosło rezultat odwrotny od zamierzonego... Williams została bowiem ukarana kolejnym, trzecim już ostrzeżeniem, tym razem za obrażenie sędziego (nazwała go m.in. złodziejem). To z kolei skutkowało automatycznym odebraniem jej gema. Amerykanka dokończyła mecz ze łzami w oczach i wykłócając się w każdej możliwej przerwie w meczu.
Ostatecznie puchar US Open sensacyjnie powędrował do Japonki Naomi Osaki, której trudno było o okazywanie radości podczas ceremonii wieńczącej turniej. Wszystko to przez amerykańską publiczność, która nie potrafiła uszanować rezultatu pojedynku.
Mateusz Jagniaciak09 Sep 2018 · 00:04