Sensacja w Australian Open. Rafael Nadal pożegnał się z turniejem! [WIDEO]

Maxime Le Pihif / Press Focus
Rafael Nadal odpadł z Australian Open. Na etapie drugiej rundy Hiszpan musiał uznać wyższość Mackenziego McDonalda - skończyło się na 0-3 (4:6, 4;6, 5:7).
Na początku przygody z tegorocznym Australian Open Rafael Nadal zaprezentował się z naprawdę dobrej strony. Hiszpan dość spokojnie pokonał utalentowanego Jacka Drapera (3-1).
Wydawało się, że legendarnego zawodnika stać na powtórzenie tego wyniku w starciu z Mackenzim McDonaldem. Amerykanin jest znacznie niżej sklasyfikowany niż wspominany Brytyjczyk i przed meczem zakładano, że to Nadal awansuje dalej.
Rzeczywistość negatywnie zweryfikowała te założenia. Przedstawiciel USA klasę pokazał już w pierwszym gemie, gdy przełamał wielokrotnego mistrza. Później ta sztuka udała mu się jeszcze raz i ostatecznie McDonald wygrał 6:4.
W drugim secie Nadal wciąż miał problemy z utrzymaniem własnego podania. Ponownie został szybko przełamany przez 27-latka, który po niespełna dwóch godzinach gry zgarnął kolejnego seta - 6:4.
Sytuację Hiszpana komplikowały jeszcze urazy, które zaczęły nawracać w trakcie spotkania. Niemniej trzeci set okazał się decydujący, bowiem McDonald ponownie okazał się minimalnie lepszy od rankingowej "dwójki". Amerykanin wygrał 7:5 i w konsekwencji tego awansował do 1/16 finału.
Nie można wykluczyć, że tegoroczne Australian Open było ostatnim w karierze Rafaela Nadala. 36-latek zmaga się z licznymi problemami ze zdrowiem, które wyniszczająco wpływają na sprawność fizyczną i psychikę sportowca.
Hubert Kowalczyk18 Jan 2023 · 08:31