Sensacja w KMŚ! River Plate odpadło w półfinale

Shutterstock
W pierwszym półfinale Klubowych Mistrzostw Świata Al-Ain ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wyeliminowało argentyńskie River Plate, wygrywając w rzutach karnych 5:4. Po 120 minutach był remis 2:2.
Spotkanie znakomicie rozpoczęli piłkarze Al-Ain, którzy już w 3. minucie za sprawą Marcusa Berga objęli prowadzenie. Szwed trafił do siatki głową po centrze z narożnika boiska.
Zespół River Plate szybko odrobił straty. W 11. minucie Rafael Borre trafił z bliska po zamieszaniu w polu karnym. Po kwadransie gry było już 2:1 dla argentyńskiej drużyny. Na listę strzelców ponownie wpisał się Kolumbijczyk, tym razem wykorzystał sytuację sam na sam.
Na początku drugiej połowy do remisu 2:2 doprowadził Caio, który wbiegł w szesnastkę z lewej strony, minął rywala i zaskoczył Franco Armaniego.
River Plate w 69. minucie miało doskonałą okazję, by strzelić zwycięskiego gola. Gonzalo Martinez nie wykorzystał jednak rzutu karnego. Remis utrzymał się do końca regulaminowego czasu gry.
Do wyłonienia finalisty potrzebna była zatem dogrywka. Dodatkowe pół godziny nie zmieniło jednak wyniku i o wszystkim zdecydowały rzuty karne. W konkursie jedenastek lepsi okazali się zawodnicy Al-Ain, wygrywając 5:4 i awansując do finału.
Rywala dla drużyny ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich wyłoni drugi półfinał, w którym w środę, 19 grudnia zmierzą się Real Madryt z Kashima Antlers. Finał KMŚ zaplanowano na sobotę, 22 grudnia.
Kamil Kaczmarek18 Dec 2018 · 20:24