Sensacja w kwalifikacjach LM! Ferencvaros ośmieszony przez mistrza Wysp Owczych! [WIDEO]

Kompromitacja Ferencvarosu w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów! Zespół z Budapesztu przegrał u siebie z Klaksvik z Wysp Owczych 0:3 i pożegnał się z rozgrywkami.
Mistrzowie Węgier byli faworytami rywalizacji. Co prawda na wyjeździe zremisowali 0:0, ale wydawało się, że przed własną publicznością zapewnią sobie awans do kolejnej rundy.
Nic bardziej mylnego. Ferencvaros w rewanżu w Budapeszcie został ośmieszony.
Klaksvik rozpoczęło świetnie. Mistrz Wysp Owczych objął prowadzenie już w 8. minucie. Gola z rzutu karnego strzelił Arni Fredriksberg. Ten sam piłkarz podwyższył wynik w 32. minucie.
Podsumowaniem gry Ferecvarosu był trzeci gol dla Farerów. Luc Kassi uderzył na bramkę z dużego dystansu i bardzo niewygodnej pozycji, ale po nieporadnej interwencji bramkarza gospodarzy piłka przekroczyła linię bramkową.
Po przerwie ekipa trenera Stanisława Czerczesowa nie była w stanie odrobić strat. Klaksvik w kolejnej rundzie kwalifikacji zagra ze szwedzkim BK Hacken.
Marcin Karbowski19 Jul 2023 · 19:56