Sensacja w Pucharze Niemiec! Drugoligowiec wyeliminował Borussię Dortmund [WIDEO]

W 1/8 finału Pucharu Niemiec doszło do prawdziwej sensacji. Borussia Dortmund odpadła z rozgrywek po porażce 1:2 z FC Sankt Pauli.
BVB to zwycięzca poprzedniej edycji. W ubiegłym sezonie ekipa z Signal Iduna Park wygrała 4:1 w finałowym starciu z RB Lipsk.
Dziś Borussia fatalnie rozpoczęła spotkanie. Już w 5. minucie Sankt Pauli objęło prowadzenie za sprawą trafienia Etienne'a Amenyido.
Dortmundczycy ruszyli do odrabiania strat. Strzały Thorgana Hazarda i Marco Reusa nie zdołały jednak zaskoczyć Dennisa Smarscha.
W 40. minucie to jednak ekipa z drugiej ligi podwyższyła prowadzenie. Do własnej bramki piłkę skierował Axel Witsel.
W 58. minucie Borussia zdobyła bramkę kontaktową. Erling Haaland wykorzystał rzut karny.
W kolejnych minutach podopieczni Marco Rose naciskali na doprowadzenie do remisu. Sankt Pauli jednak umiejętnie się broniło i nie dopuszczało wyżej notowanych rywali do tworzenia sobie dogodnych sytuacji.
Ostatecznie zespół z zaplecza Bundesligi wygrał 2:1 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Niemiec.
Adam Kłos18 Jan 2022 · 22:37