Sensacja w Pucharze Polski! Lechia Gdańsk odpadła z trzecioligowcem! [WIDEO]

Marta Badowska/Pressfocus
Sensacyjne rozstrzygnięcie w 1/16 finału Pucharu Polski. Lechia Gdańsk odpadła z rozgrywek po meczu ze świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Przegrała z nim 1:2.
Mecz rozpoczął się świetnie dla trzeciej drużyny Ekstraklasy. Lechia objęła prowadzenie już w ósmej minucie. Gola strzelił Ilkay Durmus, który wykorzystał rzut karny.
Lechia przed przerwą miała sporą przewagę. Nie potrafiła jej jednak udokumentować kolejnymi bramkami. Zapłaciła za to w drugiej połowie. Tuż po jej rozpoczęciu do remisu doprowadził Arkadiusz Gajewski, który zakończył składną akcję całego zespołu.
W 63. minucie zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił Filip Kowalczyk. Zlatana Alomerovicia zmylił rykoszet - piłka po niezbyt mocnym strzale piłkarza Świtu odbiła się od Bartosza Kopacza.
Lechia w końcówce umieściła piłkę w bramce - głową wbił ją do niej Łukasz Zwoliński. Po interwencji systemu VAR jego trafienie zostało jednak anulowane. Na strzelenie prawidłowego gola gościom zabrakło czasu.
Dla Lechii to pierwsza porażka pod wodzą Tomasza Kaczmarka. 37-latek miał dotąd w Gdańsku świetny bilans - z ośmiu poprzednich spotkań jego drużyna wygrała aż sześć.
Po meczu na Twitterze doszło do... derbów Trójmiasta. O czym pisały do siebie Arka Gdynia i Lechia przeczytacie TUTAJ.
Marcin Karbowski26 Oct 2021 · 17:53
Źródło: własne, tvpsport.pl