Sensacja w Pucharze Włoch! AS Roma wyeliminowana z rozgrywek [WIDEO]

Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Ogromna niespodzianka we Włoszech. AS Roma przegrała w ćwierćfinale Coppa Italia z Cremonese 1:2 i pożegnała się z rozgrywkami.
W minioną niedzielę AS Roma przegrała w hicie 20. kolejki Serie A z Napoli 1:2, tracąc gola w końcówce spotkania. Podopieczni Jose Mourinho chcieli się zrehabilitować za ligową porażkę w meczu Coppa Italia przeciwko Cremonese.
Pierwszą groźną okazję mieli rzymianie. W 13. minucie Benjamin Tahirović znalazł się w kapitalnej sytuacji do zdobycia gola, ale jego strzał z woleja obronił Mouhamadou Sarr, popisując się świetną interwencją.
Chwilę później swoją szansę miał Lorenzo Pellegrini. Włoch oddał jednak zbyt lekki strzał i golkiper gości nie miał żadnych problemów ze złapaniem piłki.
W 27. minucie Cremonese otrzymało rzut karny. Rui Patricio faulował jednego z zawodników gości i sędzia - po krótkiej wideoweryfikacji - podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Cyriel Dessers. Cremonese prowadziło 1:0!
W kolejnych fragmentach pierwszej części gry Roma dążyła do wyrównania, ale nie była w stanie stworzyć akcji, która dałaby upragnionego gola. Tym samym do przerwy "Giallorossi" przegrywali z ostatnią drużyną Serie A 0:1.
Jose Mourinho nie był zadowolony z gry swoich podopiecznych i w przerwie dokonał aż czterech zmian. Na boisku pojawili się Paulo Dybala, Nemanja Matić, Chris Smalling, a także Nicola Zalewski.
Cremonese nie przestraszyło się jednak nowych sił rywali i w 49. minucie podwyższyło prowadzenie! Gola na 2:0 strzelił Zeki Celik, który skierował piłkę do własnej bramki. Sensacja wisiała w powietrzu!
W 64. minucie Celik mógł się zrehabilitować i dać swojej drużynie bramkę kontaktową. Sarr jednak kapitalnie obronił jego strzał, parując futbolówkę na rzut rożny.
Roma próbowała i w efekcie zdobyła nawet gola honorowego za sprawą Tammy'ego Abrahama w doliczonym czasie gry, jednak na nic więcej nie było ją stać. Cremonese, które w poprzedniej rundzie wyeliminowało Napoli, wygrało ostatecznie 2:1 i awansowało do półfinału Coppa Italia.
Krystian Kobielski01 Feb 2023 · 22:58