Sensacyjna porażka Arsenalu! "Kanonierzy" wyrzuceni z Ligi Europy [WIDEO]

MDI / Shutterstock
Arsenal odpadł z rozgrywek Ligi Europy! "Kanonierzy" w rewanżowym starciu przegrali po dogrywce z Olympiakosem Pireus 1:2 (0:0).
W spotkaniu w Grecji górą był Arsenal. Podopieczni Mikela Artety wygrali wówczas 1:0. Dziś jako pierwszy do siatki trafił Alexandre Lacazette, ale arbiter dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej.
Po przerwie piłkarze Olympiakosu zadali niespodziewany cios. Pape Abou Cisse uderzył głową po rzucie rożnym i pokonał Leno.
Chwilę później Kostas Tsimikas przymierzył zza pola karnego, ale golkiper Arsenalu z największym trudem odbił piłkę. Z kolei w 77. minucie bliski wyrównania był Pepe, ale strzał Francuza zdołał wybronić Sa.
Po 90 minutach było 0:1 i o losach rywalizacji miała rozstrzygnąć dogrywka. W niej w 113. minucie bramkę zdobył Aubameyang i wydawało się, że Arsenal wywalczy awans.
Tymczasem w 119. minucie El Arabi wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony i wpakował piłkę do siatki.
W ostatnich sekundach spotkania gospodarzy mógł uratować Aubameyang, ale napastnik z bliska huknął obok słupka. Tym samym doszło do wielkiej sensacji - Olympiakos kosztem Arsenalu awansował do kolejnej rundy rozgrywek.
Daniel Makarewicz27 Feb 2020 · 23:33