Sensacyjna porażka Borussii Dortmund! Znakomity występ Rafała Gikiewicza [WIDEO]

Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Borussia Dortmund sensacyjnie przegrała na wyjeździe z Augsburgiem w meczu 2. kolejki Bundesligi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2 (0:1). Jednym z bohaterów starcia był Rafał Gikiewicz.
Ekipa BVB do nowego sezonu Bundesligi przystępowała z wielkimi nadziejami. Lucien Favre dostał kolejną szansę na to, by włączyć się do walki o mistrzowski tytuł. Drużyna z Jadonem Sancho czy Erlingiem Haalandem w składzie niespodziewaną wpadkę zaliczyła już w drugiej kolejce spotkań.
Dziś Borussia nie miała za wiele do powiedzenia w wyjazdowym starciu z Augsburgiem. Zespół z Dortmundu od początku starał się naciskać na rywali, ale nie mógł znaleźć recepty na dobrze dysponowanego Rafała Gikiewicza. Polski golkiper już w 6. minucie pokazał swoje umiejętności po strzale Witsela. Później zatrzymał rozpędzonego Bellinghama.
W 40. minucie Augsburg zadał niespodziewany cios. Caligiuri dośrodkował z rzutu wolnego, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Udokhai, który głową skierował piłkę do siatki.
Borussia ruszyła do odrabiania strat, ale chwilę później znów błysnął Gikiewicz. Za to po przerwie gospodarze zdołali podwyższyć prowadzenie. W 54. minucie Caligiuri urwał się obrońcom, wpadł w pole karne i uderzył obok Buerkiego.
Borussia szukała kontaktowego gola, ale nie miała pomysłu na rozbicie defensywy rywali. Na boisku pojawili się Brandt, Reus czy Reinier, ale wynik już do końca nie uległ zmianie. W ostatnich minutach Gikiewicz potwierdził wysoką formę, gdy zatrzymał uderzenie Dahouda. - To jest jego dzień, to jest jego mecz - ocenił golkipera Mateusz Borek.
Ostatecznie Augsburg niespodziewanie pokonał BVB 2:0. Drużyna Gikiewicza po dwóch kolejkach ma na koncie 6 punktów i obecnie jest liderem Bundesligi.
Daniel Makarewicz26 Sep 2020 · 17:23