Sensacyjna porażka FC Barcelony! "Blaugrana" przegrała z zespołem ze strefy spadkowej [WIDEO]

Screen z TV
FC Barcelona po raz drugi w ciągu kilku dni mocno zawiodła swoich kibiców. W ostatnim meczu 32. kolejki La Liga ekipa z Camp Nou przegrała przed własną publicznością 0:1 z Cadizem, który do tej pory znajdował się w strefie spadkowej.
Podopieczni Xaviego w czwartek sensacyjnie odpadli z Ligi Europy, przegrywając u siebie z Eintrachtem Frankfurt. Dzisiaj zespół ze stolicy Katalonii chciał zrehabilitować się w ligowym meczu z Cadizem.
Niewiele brakowało, aby gospodarze bardzo szybko wyszli na prowadzenie. Z uderzeniami Dembele oraz Ferrana Torresa świetnie radził sobie jednak Ledesma. Szczególnie Francuz był aktywny na początku meczu.
Im dłużej trwało to spotkanie, tym "Barca" miała jednak coraz większe problemy. W 27. minucie świetną okazję dla gości miał Perez, lecz z kilku metrów fatalnie przestrzelił. Ostatecznie do przerwy nie doczekaliśmy się goli.
Na początku drugiej części gry to Cadiz niespodziewanie wyszedł na prowadzenie. Ter Stegen wybronił dwa strzały Sobrino z bliskiej odległości, ale przy kolejnej dobitce, tym razem w wykonaniu Pereza, był już bezradny.
"Barca" starała się odpowiedzieć, a najbardziej aktywny w jej szeregach wciąż był Dembele. Francuz nie zdołał jednak pokonać Ledesmy, a później to goście mieli kilka znakomitych sytuacji na podwyższenie rezultatu.
Marnowali je Alex oraz Sobrino, co w kolejnych minutach mogło się zemścić na ich zespole. Ledesma był jednak czujny, radząc sobie między innymi ze strzałami Luuka de Jonga, Erica Garcii i Pierre'a-Emericka Aubameyanga.
Ostatecznie sensacja stała się faktem - "Barca" przegrała u siebie 0:1 i nie zdołała uciec goniącym ją w tabeli rywalom. Cadiz dzięki wygranej wyszedł natomiast ze strefy spadkowej.
Maciej Pietrasik18 Apr 2022 · 22:57