Sensacyjna porażka Igi Świątek! Polka pożegnała się z turniejem w Toronto [WIDEO]

Iga Świątek już na trzeciej rundzie zakończyła udział w turnieju WTA w Toronto. Polka w czwartek niespodziewanie przegrała z Beatriz Haddad Maią z Brazylii - 4:6, 6:3, 5:7.
Światowa "jedynka" zmagania na kanadyjskich kortach twardych zaczęła od rozbicia Ajli Tomljanovic. W meczu z reprezentantką Australii Świątek straciła tylko trzy gemy. W rywalizacji z Beatriz Haddad Maią także była zdecydowaną faworytką.
W pierwszym secie to niżej notowana Brazylijka kontrolowała jednak wydarzenia na korcie. W trzecim gemie Polka zdołała się jeszcze wybronić przed przełamaniem, ale w piątym straciła serwis.
Później Haddad Maia miała jeszcze jedną okazję na breaka, a sama bardzo dobrze pilnowała gemów przy własnym serwisie. W efekcie wygrała pierwszą partię 6:4.
Bardzo ważnym momentem meczu był pierwszy gem drugiej odsłony. Gra długo toczyła się wówczas na przewagi, Haddad Maia miała aż pięć szans na przełamanie, ale nasza tenisistka zdołała na szczęście wybronić się z trudnej sytuacji.
Później rywalizacja także była zacięta, gra wielokrotnie toczyła się na przewagi, lecz w szóstym gemie Świątek zdołała wreszcie wywalczyć gema, gdy serwowała rywalka. To wystarczyło, aby drugiego seta wygrała 6:3.
Gdy światowa "jedynka" na początku trzeciej partii znów zdobywała przełamanie, wydawało się, że zmierza po triumf w całym meczu. Później Świątek zaczęła jednak bardzo słabo serwować.
Efekt był taki, że Brazylijka najpierw doprowadziła do wyrównania, a później wyszła na prowadzenie. Na szczęście także tym razem nie był to jeszcze koniec rywalizacji. Kilkanaście minut później było już 4:4.
Gdy Haddad Maia prowadziła 5:4, miała piłkę meczową przy serwisie Świątek. Polka wybroniła się asem, lecz niedługo później, przy stanie 6:5 dla Brazylijki, nie zdołała już utrzymać podania. W efekcie nasza tenisistka przegrała 4:6, 6:3, 5:7 i pożegnała się z rywalizacją w Kanadzie.
Maciej Pietrasik11 Aug 2022 · 23:58