Sensacyjna porażka Manchesteru United w Lidze Mistrzów. Kompromitacja defensywy "Czerwonych Diabłów" [WIDEO]

Manchester United doznał niespodziewanej porażki w Lidze Mistrzów. "Czerwone Diabły" przegrały na wyjeździe z Basaksehirem Stambuł 1:2. Z kolei w meczu grupy F Zenit zremisował z Lazio.
GRUPA H
Piłkarze Manchesteru United od początku sezonu prezentują nierówną formę. W Premier League spisują się zdecydowanie poniżej oczekiwań - w sześciu meczach zdobyli tylko siedem "oczek". Lepiej im za to szło w Lidze Mistrzów. W tych rozgrywkach po dwóch kolejkach mieli na koncie komplet punktów.
Dziś "Czerwone Diabły" mogły poprawić swój dorobek, jednak niespodziewany opór stawili im zawodnicy Basaksehiru. Spotkanie w Stambule rozpoczęło się od koszmarnego błędu defensywy United. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera ruszyli do przodu przy stałym fragmencie gry i... zapomnieli, że z tyłu pozostał Demba Ba.
Napastnik dostał długie podanie i osamotniony ruszył w stronę bramki strzeżonej przez Hendersona. Po chwili piłka ugrzęzła w siatce, a 35-latek utonął w ramionach kolegów z drużyny.
"Czerwone Diabły" ruszyły do odrabiania strat, ale ich ataki były powolne, przewidywalne i mało kreatywne. Za to mistrzowie Turcji zadali kolejny cios. W 40. minucie wykorzystali fatalną stratę Maty, przeprowadzili szybką kontrę, którą ze spokojem wykończył niepilnowany Visca.
To podrażniło przyjezdnych. Jeszcze przed przerwą podopieczni Ole Gunnara Solskjaera zdobyli kontaktową bramkę. Efektowną główką popisał się Martial.
W drugiej połowie norweski szkoleniowiec posłał do boju Pogbę, Cavaniego i McTominaya. Zmiany nie przyniosły jednak oczekiwanych efektów.
Ekipa z Premier League przeważała, ale nie była w stanie stworzyć sobie klarownej okazji. W 56. minucie z rzutu wolnego uderzał Fernandes, ale golkiper rywali był na posterunku. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1 i sensacyjna porażka United stała się faktem.
GRUPA F
Zenit zdobył pierwsze punkt w tej edycji Ligi Mistrzów. Po dwóch porażkach przyszedł czas na remis na własnym boisku z Lazio.
Wynik spotkania otworzył Jerochin. Pomocnik wpisał się na listę strzelców w 32. minucie. Z bliska wykończył składną akcję swojego zespołu.
Przyjezdni odpowiedzieli tuż przed końcem. W 82. minucie do siatki trafił Caicedo. 32-latek dostał podanie od Acerbiego, uderzył z pierwszej piłki i pokonał golkipera rywali.
Po trzech spotkaniach mistrzowie Rosji mają na koncie jedno "oczko". Z kolei dorobek Lazio to pięć punktów.
Daniel Makarewicz04 Nov 2020 · 20:47