Sensacyjna porażka PSG na Parc des Princes! Mistrzowie Francji znów kompletnie zawiedli w Ligue 1 [WIDEO]

Yugo Chavez/Pressfocus
Piłkarze Paris Saint-Germain początku tego roku z pewnością nie mogą zaliczyć do udanych. W niedzielę po raz kolejny zawiedli na krajowych boiskach. Tym razem przed własną publicznością przegrali 0:2 z Rennes.
Podopieczni Christophe'a Galtiera stracili szanse na triumf w krajowym pucharze oraz w Lidze Mistrzów. W tych ostatnich rozgrywkach okazali się wyraźnie słabsi od Bayernu Monachium.
Paryżanom pozostała więc już jedynie rywalizacja o mistrzostwo Francji. W Ligue 1 stołeczny zespół odniósł ostatnio cztery zwycięstwa z rzędu, ale wcześniej nie ustrzegał się wpadek.
W niedzielę na Parc des Princes przyjechało Rennes. W składzie gospodarzy nie zabrakło największych gwiazd - o sile ofensywy od pierwszych minut mieli stanowić Leo Messi oraz Kylian Mbappe.
W 26. minucie współpraca tej dwójki mogła przynieść gola. Argentyńczyk znakomicie obsłużył młodszego kolegę, lecz uderzenie Mbappe znakomicie obronił doświadczony Mandanda, oddalając zagrożenie.
Goście byli natomiast zdecydowanie skuteczniejsi i tuż przed przerwą przyniosło to efekt w postaci gola. Po podaniu Bourigeauda Donnarummę bez problemu pokonał Toko Ekambi.
Na początku drugiej połowy Rennes zadało kolejny cios. Tym razem to Toko Ekambi występował w roli asystenta, a całą akcję wykończył Kalimuendo, podwyższając prowadzenie gości.
Porażka PSG mogła być jeszcze wyższa, bo to Rennes miało w końcówce meczu lepsze okazje na kolejne gole. Najlepszym zawodnikiem w szeregach gospodarzy był jednak Donnarumma.
Włoski bramkarz zaliczył kilka dobrych interwencji, lecz nie był w stanie uchronić swojego zespołu przed porażką. Rennes wygrało cały mecz 2:0 i awansowało na piąte miejsce w Ligue 1. PSG wciąż jest pierwsze, mając dziewięć punktów przewagi nad Lens.
Maciej Pietrasik19 Mar 2023 · 19:01