Sensacyjna porażka PSG! Paryżanie przegrali z AS Monaco na własnym boisku [WIDEO]

Sensacyjna porażka PSG! Paryżanie przegrali z Monaco na własnym boisku [WIDEO]
Pressfocus/VSpress
PSG straciło punkty w meczu z AS Monaco. Paryżanie polegli na własnym boisku 0:2.
W drużynie Mauricio Pochettino zabrakło trzech fundamentalnych postaci. Kontuzje wciąż leczą Angel Di Maria oraz Neymar. Spotkanie na ławce rezerwowych rozpoczął także Marco Verratti.
Monaco z zimną krwią wykorzystało absencje rywali. Już w 6. minucie Ruben Aguilar podał piłkę do Sofiane Diopa, a ten pokonał Keylora Navasa uderzeniem głową.
PSG próbowało odpowiedzieć. Strzały na bramkę strzeżoną przez Benjamina Lecomte'a oddawali Layvin Kurzawa, Kylian Mbappe oraz Mauro Icardi. Mistrzom Francji brakowało jednak skuteczności. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie gości.
W drugiej połowie Monaco wyprowadziło kolejny groźny atak. Guillermo Maripan odebrał futbolówkę w polu karnym PSG i precyzyjnym strzałem podwyższył prowadzenie. Był to piąty gol Chilijczyka w tym sezonie Ligue 1.
Pochettino błyskawicznie zareagował, wprowadzając na boisko Verrattiego oraz Rafinhę. Zmiennicy nie zdołali ożywić gry gospodarzy. Monaco skutecznie hamowało wszelkie ataki drużyny ze stolicy Francji.
Monaco dowiozło dwubramkowe prowadzenie do końca. Mimo porażki, PSG utrzymało się na trzecim miejscu w lidze. Klub z Księstwa plasuje się na czwartej lokacie.
Adam Kłos21 Feb 2021 · 22:53