Sensacyjna porażka PSG z drużyną ze strefy spadkowej! Paryżanie zmarnowali szansę na fotel lidera [WIDEO]

Screen z TV
Zawodnicy Paris Saint-Germain mogli objąć dziś wieczorem fotel lidera Ligue 1. Warunkiem była wygrana mistrzów kraju nad Nantes. Tymczasem drużyna ze strefy spadkowej sensacyjnie zwyciężyła na Parc des Princes 2:1.
Ze względu na niedzielny remis Lille z AS Monaco podopieczni Mauricio Pochettino mogli zrównać się punktami z dotychczasowym liderem Ligue 1 i wyprzedzić go dzięki lepszemu bilansowi bramek. W spotkaniu z Nantes ekipie z Paryża trudno było wróżyć kłopoty.
Zespół gości przed pierwszym gwizdkiem zajmował dopiero 19. miejsce w tabeli. PSG przez większość spotkania miało oczywiście sporą przewagę. Na bramkę uderzali między innymi Angel Di Maria oraz Rafinha. Uderzenie tego pierwszego obronił Alban Lafont, drugi minimalnie się pomylił.
Kolejne okazje marnowali Kylian Mbappe oraz Di Maria, aż w końcu niedługo przed przerwą do siatki trafił Julian Draxler. W 42. minucie Niemiec precyzyjnym strzałem dał swojemu zespołowi prowadzenie.
W 59. minucie Nantes niespodziewanie doprowadziło do wyrównania, a gola zawalił Mbappe. Skrzydłowy zagrał piłkę do Randala Kolo, ten poradził sobie z Marquinhosem i przymierzył pod poprzeczkę.
To wcale nie zadowalało gości, którzy w 71. minucie sensacyjnie wyszli na prowadzenie. Tym razem Kolo znakomicie obsłużył Mosesa Simona, któremu pozostało tylko wpakowanie piłki do pustej bramki.
Mimo ataków PSG ekipie ze stolicy nie udało się odmienić losów meczu. Sensacja stała się faktem - mistrzowie kraju po porażce pozostali na drugim miejscu w tabeli, do Lille tracą trzy punkty. Nantes jest 18.
Maciej Pietrasik14 Mar 2021 · 22:58