Sensacyjna porażka Realu Madryt w Pucharze Króla. Siedem goli i emocje do samego końca [WIDEO]

Twitter
Real Madryt pożegnał się z marzeniami o triumfie w Pucharze Króla w tym sezonie. "Królewscy" w ćwierćfinale rozgrywek sensacyjnie przegrali na własnym boisku z Realem Sociedad 3:4 (0:1).
Zdecydowanym faworytem dzisiejszego spotkania byli "Królewscy". Choć Zinedine Zidane dokonał aż siedmiu zmian w wyjściowej jedenastce, to kibice na Santiago Bernabeu nie wyobrażali sobie, że ich ulubieńcy mogą odpaść z rozgrywek. Rzeczywistość okazała się jednak dla nich bezlitosna.
Już w 22. minucie na listę strzelców wpisał się Martin Ødegaard. Wówczas Areola odbił przed siebie strzał Isaka, a do piłki dopadł wspomniany Norweg, który uderzył wprost w golkipera "Los Blancos". Francuz zachował się nieporadnie i futbolówka ugrzęzła w siatce.
Tuż po przewie Santiago Bernabeu zamarło. W 56. minucie na tablicy wyników widniał już rezultat 0:3, a dwa trafienia zaliczył Alexander Isak. Napastnik najpierw kapitalnie uderzył z woleja po dośrodkowaniu z lewej strony, a po chwili huknął z ostrego kąta w samo okienko.
Podrażnieni gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Już w 59. minucie nadzieję Realowi dał Marcelo. Brazylijczyk tuż przy słupku wpakował piłkę do siatki.
W kolejnych minutach napór "Królewskich" był coraz większy, ale to goście niespodziewanie zadali kolejny cios. Mikel Merino z bliska pokonał Areolę.
Piłkarze "Los Blancos" - mimo niekorzystnego wyniku - walczyli do samego końca. W 81. minucie Rodrygo uderzył głową i zaskoczył Remiro. W doliczonym czasie gry trafił jeszcze Nacho, ale gospodarzom już zabrakło czasu, by doprowadzić do remisu.
W meczach półfinałowych Pucharu Króla zobaczymy zatem Real Sociedad, a także Granadę i CD Mirandes. Stawkę uzupełni zwycięzca starcia Athletic Bilbao - FC Barcelona.
Daniel Makarewicz06 Feb 2020 · 20:55