Sensacyjne kulisy działania Olympique'u Lyon. Doświadczony piłkarz wyrzucony z klubu za pierdzenie w szatni

Sensacyjne kulisy działania Olympique'u Lyon. Doświadczony piłkarz wyrzucony z klubu za pierdzenie w szatni
Christophe Saidi/Pressfocus
Autor: Maciej Pietrasik 10 maj 2022 | 09:32
Obecny sezon nie jest zbyt udany dla Olympique'u Lyon, którego w kolejnych rozgrywkach prawdopodobnie w ogóle nie zobaczmy w europejskich pucharach. Sensacyjne kulisy tego, co działo się w klubie w ostatnich miesiącach, przedstawili dziennikarze "L'Equipe".
Za letnie zmiany w klubie odpowiedzialny był Juninho Penambucano. Brazylijczyk w przeszłości wielokrotnie zachwycał na boisku. Teraz miał pomóc Olympique'owi w innej roli.
Dalsza część tekstu pod wideo
Okazuje się, że ekipa z Lyonu w roli trenera chciała zatrudnić Christophe'a Galtiera, który doprowadził Lille do sensacyjnego mistrzostwa Francji. Szkoleniowiec nie zdecydował się jednak na przyjęcie tej oferty między innymi ze względu na Juninho. Współpracę z Brazylijczykiem głośno krytykował bowiem poprzedni trener Lyonu, Rudi Garcia.
Były pomocnik miał też duży wpływ na ruchy transferowe. To właśnie od podjął decyzję o usunięciu z klubu swojego rodaka - Marcelo. Powody nie były jednak wyłącznie sportowe.
Obrońca w sierpniu został odsunięty od pierwszego zespołu i grał jedynie w rezerwach. Zimą rozwiązano z nim kontrakt, a piłkarz znalazł zatrudnienie w szeregach Bordeaux.
"L'Equpe" donosi, że Juninho i Marcelo nie pałali do siebie sympatią. Ówczesny dyrektor sportowy Lyonu skorzystał z kuriozalnego pretekstu, aby pozbyć się zawodnika.
Byłemu pomocnikowi nie podobało się to, że jego młodszy rodak... pierdzi w szatni i śmieje się z tego razem z kolegami z drużyny. To między innymi dlatego wyrzucono go z klubu. Cała sytuacja miała miejsce po fatalnym meczu z Angers. Lyon przegrał wtedy 0:3, a Marcelo zebrał koszmarne noty za swój występ.
Źródło: L'Equipe