Sensacyjny ruch FC Barcelony ws. Memphisa Depaya. Piłkarz ma odejść za darmo, chce grać w topowym klubie

Sensacyjny ruch FC Barcelony ws. Memphisa Depaya. Piłkarz ma odejść za darmo, chce grać w topowym klubie
Joan Gosa/Pressfocus
Autor: Maciej Pietrasik 03 Sie 2022 | 07:17
Przyszłość Memphisa Depaya w FC Barcelonie wciąż stoi pod znakiem zapytania. Jak donosi Fabrizio Romano, piłkarz może odejść za darmo. Trwają negocjacje ws. rozwiązania jego umowy.
Holender trafił na Camp Nou rok temu. O jego pozyskanie zabiegał przede wszystkim Ronald Koeman, u którego napastnik był jedną z najważniejszych postaci drużyny na początku sezonu.
Dalsza część tekstu pod wideo
Za kadencji Xaviego rola Depaya w "Blaugranie" zaczęła maleć. Tego lata klub sprowadził natomiast Roberta Lewandowskiego. To Polak ma być niekwestionowanym liderem ofensywy.
Przed to Holender nie jest już potrzebny w zespole. Początkowo FC Barcelona chciała go sprzedać. Sam zawodnik nie palił się jednak do odejścia i kolejnej zmiany otoczenia.
Okazuje się, że "Blaugrana" jest gotowa na duże ustępstwa. O szczegółach za pośrednictwem Twittera poinformował jeden z najbardziej cenionych ekspertów od rynku transferowego, Fabrizio Romano.
Według jego doniesień FC Barcelona oraz prawnicy Depaya negocjują rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Wówczas snajper mógłby zmienić klub za darmo. Wcześniej "Barca" żądała za niego 20 milionów euro.
Dzięki rozwiązaniu umowy piłkarz miałby więcej opcji i stałby się atrakcyjną alternatywą dla topowych klubów. Depay zgodzi się na odejście ze stolicy Katalonii tylko wtedy, gdy dostanie propozycję od naprawdę uznanej drużyny.
Oglądaj
Oglądaj
  • Nieszablonowi eksperci
  • Największa przestrzeń studyjna
  • Niebawem sporo nowych formatów
Źródło: Fabrizio Romano

Dyskusja 75