Sensacyjny transfer polskiego bramkarza? Tureckie media zwiastują przenosiny do Premier League

Sensacyjny transfer polskiego bramkarza? Tureckie media zwiastują przenosiny do Premier League
Pawel Jaskolka / PressFocus
Autor: Hubert Kowalczyk 25 maj 2022 | 19:38
Mateusz Lis może niebawem zostać bohaterem niespodziewanego transferu. Według informacji przekazanych przez "TRT Sport" polski bramkarz znalazł się na celowniku Southampton, które zasiadło do rozmów z piłkarzem.
W ostatnich tygodniach Mateusz Lis zdecydował się na rozwiązanie umowy z Altay SK. Powodem takiej decyzji była niewypłacalność tureckiego klubu, która bardzo mocno skomplikowała sytuację Polaka.
Dalsza część tekstu pod wideo
25-letni bramkarz zdołał jednak wyrobić sobie bardzo dobrą opinię, nie tylko wśród kibiców swojego niedawnego pracodawcy. W sezonie 2021/22 wystąpił w 35 meczach, w których puścił 50 goli, ale zachował też siedem czystych kont.
Liczby na pierwszy rzut oka nie wyglądają okazale, lecz eksperci podkreślają, że to właśnie Lis wielokrotnie ratował cały zespół przed większym blamażem. Teraz postawa Polaka może zaowocować niespodziewanym transferem.
Według lokalnego "TRT Sport" sprowadzeniem Polaka poważnie zainteresowane jest Southampton. Tureckie media dodają, że Anglicy zasiedli już do rozmów z zawodnikiem i jego przedstawicielami, ponieważ pracują nad wolnym transferem.
Jeśli faktycznie dojdzie do tych niespodziewanych przenosin, Mateusz Lis ma realną szansę na wskoczenie między słupki zespołu "Świętych". Wszystko przez wzgląd na transfer Frasera Forstera, który dołączył do Tottenhamu.
Jednocześnie sprowadzenie byłego golkipera Wisły Kraków nie oznacza zerwania rozmów w sprawie Bartłomieja Drągowskiego. Piłkarz Fiorentiny też jest rozważany jako wzmocnienie bramki Southampton, lecz w tym wypadku "Święci" rywalizują z Bournemouth, które jest świeżo upieczonym beniaminkiem Premier League.
Źródło: TRT Sport